17:37 26. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
3711

Välismaal peetakse võitlust RT ja Sputniku vastu sellepärast, et need meediakanalid esindavad teistsugust vaatenurka.

TALLINN, 20. aprill — Sputnik. RT võitleb lihtsate inimeste tähelepanu eest ja püüab tuua neile kätte tõde sellest, mis maailmas toimub, teatas meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan, edastab RIA Novosti.

"Ma olen võib-olla optimist, kuid ma usun sellesse, et varem või hiljem pääseb tõde võidule. Tuleb lihtsalt tõtt rääkida… Meie (RT) võitleme tõe eest. Me võitleme selle eest, et inimesed teaksid, mis tegelikult toimub," ütles ta telekanali Rossija 1 saates.

Peatoimetaja märkis et lihtsate inimeste seas on neid, kellele on märkimisväärne mõju avalikule arvamusele. Nende tähelepanu eest tasub võidelda, leiab ta.

Londonil ei jätku "Skripali asjus" küllalt ohvreid — ohvriks tehti RT>>

"Vaadake kasvõi Pink Floydi Roger Watersit, te rääkisite nähtavasti loo, mis kõneleb nüüd sellest, et kõik see oli võltsitud ja kuidas see oli, ja nii edasi. Need on inimesed, kellel pole seda enam kusagilt mujalt teada saada kui meilt teiega. Lihtsalt vapustav," lausus Simonjan.

"Inglanna õiendab häda">>

Ajakirjanik osutas taas kord sellele, et välismaal peetakse võitlust RT ja Sputniku vastu sellepärast, et need meediakanalid esindavad teistsugust vaatenurka.

RT litsentsi tühistamise korral annab Moskva Londonile sümmeetrilise vastuse
© Sputnik / Евгений Биятов

"Selleks, et inimene midagi kusagil läbi loeks, on tarvis, et keegi selle kusagil kirjutaks. Sellepärast on nad ka meie suhtes nii raevus," ütles ta.

Näitena tõi Simonjan esile Suurbritannia meedia järelevalveameti Ofcom, kes pöördus RT poole pretensioonidega nn Skripali juhtumi "väära" valgustamise pärast.

"Vaadake, nad avasid nüüd Suurbritannias meie vastu 7 kohtuasja, 7 asja ühel-samal päeval. Nad ei ole meie vastu terve aasta ühtki kaasust avanud. 7 kohtuasja, kohe peale Skripale on veebilehel kuulutus, et vaadake, nüüd me hakkame uurima," rõhutas Simonjan.

Huvi "Skripali juhtumi" vastu on Suurbritannias märgatavalt langemas. Algul ilmus briti ajakirjanduses paanilise reportaaže Salisburys "tohutust hulgast mürgitatud inimestest" ja "surmavalt mürgitatud" Skripalidest, kes tuleks vaat et surma saata, et nad ei peaks piinlema. Hiljem selgus, et ohvreid on kõigest kolm — Skripalide merisead ja kass. Ning nemadki saatsid teise ilma Suurbritannia korrakaitseorganid, aga mitte "Venemaa killerid".

Ja Suurbritannia kõikvõimas riiklik ringhäälingu järelevalveamet Ofcom algatas otsemaid seitse juurdlust võimaliku "erapooletuse reeglite rikkumise" kohta telekanali poolt, ja seda kõike "Skripali juhtumi" asjus.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
Sputnik, RT, Margarita Simonjan, Suurbritannia

Peamised teemad