09:08 03. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Välisuudised
lühendatud link
2910

USA justiitsministeerium andis Kongressile üle Comey märkmed, kus ta kirjeldab oma eraviisilisi vestlusi Trumpiga.

TALLINN, 20. aprill — Sputnik. USA president Donald Trump teatas, et möödunud aasta mais vallandatud FBI endise direktori James Comey avalikustatud ülestähendused näitavad tema valimisstaabi kokkumängu puudumist Venemaaga 2016. aasta valimiskampaania ajal, edastab RIA Novosti.

"Just-just said avalikuks James Comey ülestähendused. Need näitavad selgesti, et ei olnud mingisugust kokkumängu ega kaigaste kodaraisse loopimist. Ta avaldas ka salajast teavet. Wow! Kas nõiajaht jätkub?" kirjutas USA riigipea oma Twitteri-kontol.

Kohaliku aja järgi neljapäeval, 19. aprillil andis USA justiitsministeerium Kongressile üle Comey märkmed, kus ta kirjeldab oma eraviisilisi vestlusi Trumpiga.

Varem on Comey intervjuus ABC Newile väitnud, et võib-olla on Venemaa võimudel USA presidendi Donald Trumpi kohta midagi kompromiteerivat.

Comey: Trump on presidendiametisse moraalselt sobimatu>>

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova lükkas endise FBI direktori väite ümber.

"Me oleme sunnitud härra Comey kinnituse ümber lükkama ja peame lubamatuks Venemaa ja USA suhete praeguses niigi äärmiselt kuumaksköetud olukorras paisata meediasse teadlikult valeandmeid selgelt ässituslikel eemärkidel," teatas Zahharova briifingu käigus.

Ta märkis, et jätab selle FBI endise juhi südametunnistusele, kes "tagandamise tõttu ei varja pahameelt oma presidendi suhtes."

Trump vallandas FBI direktori>>

Juurdlust Venemaale süüks pandava sekkumise asjus USA presidendivalimistesse ning Trumpi oletatavate sidemete osas Venemaaga, mida nii Valges Majas kui ka Kremlis eitatakse, toimetab sõltumatu eriprokuröri Robert Muelleri juhtimisel ja ühtlasi USA Kongressi mõlemas kojas.

Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov on süüdistusi valimistesse sekkumises nimetanud "absoluutselt alusetuteks".

Tagid:
juurdlus, James Comey, Donald Trump, Venemaa, USA

Peamised teemad