00:45 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Välisuudised
lühendatud link
USA presidendivalimised 2016 (105)
3010

USA Demokraatlik Partei kaebas reedel kohtusse Venemaa ja WikiLeaksi ning Donald Trumpi kampaaniameeskonna tippametnikud, süüdistades neid vandenõus USA presidendivalimiste mõjutamiseks vabariiklaste kasuks.

TALLINN, 21. aprill — Sputnik. Tsiviilhagis, mille Demokraatide Rahvuskomitee (DNC) esitas Manhattani ringkonnakohtusse, on öeldud, et Venemaa teavitas Trumpi kampaaniat küberrünnakust DNC-le, mis viis Trumpi rivaali Hillary Clintonit kahjustava informatsiooni lekitamiseni, vahendas ERR.

Venemaa-ainelise uurimise keskmes on nüüd Trumpi väimees >>

66-leheküljelises hagis võetakse sihikule Trumpi kampaaniameeskond, tema poeg Donald Trump noorem, presidendi väimees Jared Kushner ning mitmed kampaaniaametnikud, sealhulgas Paul Manafort, aga ka Venemaa valitsus, kaasa arvatud sõjaväeluure GRU, samuti WikiLeaks ja selle asutaja Julian Assange.

Manaforti ette visati maha Venemaa trikoloor, illustreeriv foto
© Sputnik / Михаил Корытов

"2016. aasta presidendikampaania ajal korraldas Venemaa täiemahulise rünnaku meie demokraatiale ning leidis innuka ja aktiivse partneri Donald Trumpi kampaanias," märkis oma avalduses DNC esimees Tom Perez.

Trump on oma kampaaniameeskonna kokkumängu Venemaaga alati kategooriliselt eitanud.

Venemaal on need väited samuti tagasi lükatud. Selliseid süüdistusi Moskva aadressil on juba korduvalt kõlanud, kusjuures mingeid tõendeid ei ole esitatud. 

USA eriprokurör Robert Mueller esitas veebruaris 13 Vene kodanikule ja kolmele ettevõttele süüdistuse seoses 2016. aasta USA presidendivalimistesse sekkumisega, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Venemaa president Vladimir Putin ütles, et Washington peaks saatma talle kindlaid tõendeid selle kohta, et Venemaa kodanikud sekkusid USA valimistesse.

WikiLeaks naeruvääristas USA luure aruannet küberrünnakute kohta >>

"Andke meile materjale, andke meile informatsiooni," kommenteeris Putin telekanalis NBC eetrisse läinud intervjuus.

WikiLeaks naeris välja infoallikad, millele tugineb ameeriklaste luureorganite raport Venemaa sekkumisest USA presidendivalimistesse, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Eelnevalt avaldas ameeriklaste luureteenistus aruande "Moskva sekkumisest" presidendivalimiste kampaaniase. Selles kinnitatakse, et Venemaa president Vladimir Putin isiklikult on andnud korralduse toimunud valimisi mõjutada.

Veebileht WikiLeaks lükkas ümber ka meedia väited sellest, et "Venemaa agentidel" olevat justkui kompromiteerivat teavet USA presidendiks valitud Donald Trumpist.

USA presidendi Donald Trumpi väimees ja Valge Maja vanemnõunik Jared Kushner ütles, et Trumpi meeskond tegutses valimiskampaania ajal liiga kaootiliselt, et oleks olnud üleüldse võimalik Venemaaga mingit koostööd teha, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti suvel.

Google sekkus USA presidendivalimistesse: otsingumootor "eelistab" oma kandidaati >>

Väljaande Foreign Policy allika kohaselt ütles Kushner praktikantidega vesteldes järgmise lause: "Nemad arvavad, et meil oli mingi kokkumäng [Venemaaga], kuid reaalsuses ei suutnud me isegi oma kohalike büroodega kokkumängu teostada."

Teema:
USA presidendivalimised 2016 (105)
Tagid:
poliitika, sekkumine, küberrünnak, presidendivalimised, DNC, kohus, Donald Trump, Hillary Clinton, USA, Venemaa

Peamised teemad