18:59 25. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Välisuudised
lühendatud link
4810

Enamik Saksamaa elanikest (üle 75%) arvab, et USA president Donald Trump on oma Venemaa ametivennast Vladimir Putinist ohtlikum, näitas küsitlus, mille korraldas Forsa instituut Wiese Consult GmbH tellimusel.

TALLINN, 21. aprill — Sputnik. Vastates küsimusele, kas nad kardavad Venemaad, vastas 83% sakslastest eitavalt ning 17% jaatavalt, vahendas RIA Novosti.

Saksamaa palub USA-lt vabastust Venemaa-vastastest sanktsioonidest >>

Pool vastanutest leiab, et pingete suurenemise eest Lääne ja Venemaa vahel kannab vastutust USA, 25% meelest Venemaa, 7% arvates Euroopa Liidu juhtkond ja 8% usub, et süü lasub kõikidel.

Venemaa-vastaste sanktsioonide järjekindla tühistamise poolt oli 55% sakslastest, nende tugevdamise poolt aga 13%.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova
© Sputnik / Илья Питалев

Küsitlus viidi läbi 10.-13. aprillini. Sellest võttis osa 2025 täisealist Saksamaa kodanikku.

2014. aastal kehtestasid USA ja teised lääneriigid Venemaa vastu Ukraina konflikti pärast sanktsioonid. Neid meetmeid on mitu korda pikendatud ja laiendatud.

Lavrov rääkis võimalikust sõjalisest vastasseisust Venemaa ja USA vahel >>

Venemaa osapool rakendas vastumeetmed, piirates toidukaupade sissevedu USA-st, EL-i riikidest, Austraaliast, Kanadast ja Norrast. Moskva on korduvalt rõhutanud, et Venemaaga sanktsioonide keeles kõnelda on kontraproduktiivne.

Järjekordne vindikeere Venemaa ja Lääne vahelisele pingeseisus leidis aset peale vastastikust massilist diplomaatide deporteerimist. Ettekäändeks sai Suurbritannias Salisburys endisele GRU luurajale Sergei Skripalile ja tema tütrele Juliale osaks saanud mõrvakatse.

Comey: Trump on presidendiametisse moraalselt sobimatu >>

London ja mõned teised riigid süüdistasid vahejuhtumis alusetult Moskvat. Venemaa eitab kategooriliselt oma seotust kuriteoga, nimetades Lääne seisukohta provokatsiooniks.

Tagid:
küsitlus, ühiskond, oht, sanktsioonid, Donald Trump, Vladimir Putin, Saksamaa, USA, Venemaa

Peamised teemad