09:35 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
11022

Suurbritannia kodanikud avaldavad vene diplomaatidele toetust, teatas Venemaa saatkond Londonis Twitteri vahendusel.

TALLINN, 21. aprill — Sputnik. Vene diplomaadid avaldasid toetuskirju, mida nad Briti tavakodanikelt said. Paljud neist ei poolda Londoni ametliku positsiooni "Skripali asjas" ning arvavad, et süüdistused Venemaa vastu on välja mõeldud, vahendab RIA Novosti.

Sergei Lavrov: Putin ja Trump ei luba USA ja Venemaa sõjalist vastasseisu >>

"Oma perekonna ja sõprade nimel palun vabandust väärsüüdistuste pärast teie riigi suhtes," kirjutas üks inglastest.

"Lugupeetud härrad, ma vabandan meie valitsuse käitumise pärast "Skripali asjas". Olen kindel, et seda tehti Venemaa diskrediteerimiseks ja tähelepanu eemale suunamiseks meie enda probleemidelt, julmadelt kuritegudelt Londonis ja mujal Ühendkuningriigis ja nõrgalt Brexiti-poliitikalt," kirjutati Venemaa saatkonda.

Skripali juhtum

4. märtsil mürgitati Suurbritannias Salisburys spionaažis Suurbritannia kasuks süüdi mõistetud endine GRU ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia, mis kutsus esile suure rahvusvahelise skandaali, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

London ja mõned teised riigid süüdistasid vahejuhtumis alusetult Moskvat. Venemaa eitab oma seotust kuriteoga kategooriliselt, nimetades Lääne seisukohta provokatsiooniks.

Londonil ei jätku "Skripali asjus" küllalt ohvreid — ohvriks tehti RT >>

Lääneriigid on otsustanud ka saata riigist välja Vene diplomaadid seoses endise topeltagendi ja tema tütre mürgitamisega Suurbritannias.

Suurbritannia saatis riigist välja 23 Vene diplomaati ja nende pereliiget — ühtekokku umbes 80 inimest — ja katkestas Moskvaga kõrgetasemelised kontaktid. 

Moskvas maandus märtsi lõpus kaks lennukit, mille pardal oli 60 diplomaati, kes saadeti USA-st välja pärast Skripali mürgitamist. Kokku saadeti USA-st välja 171 diplomaati ja nende perekonnaliiget.

Trumpi vihastas, et EL saatis välja vähe Vene diplomaate >>

Moskva teatas vastumeetmete rakendamisest 23 riigi suhtes, kes saatsid Vene diplomaate välja seoses Skripali ja tema tütre mürgitamisjuhtumiga. Kokku saadab Venemaa riigist välja 153 lääne diplomaati, nende hulgas Eesti kaitseatašee Toomas Peda, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsis. 

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
mürgistus, diplomaat, toetus, tavakodanik, britid, Brexit, saatkond, Sergei Skripal, London, Suurbritannia

Peamised teemad