09:31 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Välisuudised
lühendatud link
3510

Jaltas kogunesid IV rahvusvahelisele majandusfoorumile "Venemaa ja maailma tulevik" ettevõtjad, kes on huvitatud piirkonna võimalustest ja tegutsevad vaatamata sanktsioonidele.

TALLINN, 22. aprill — Sputnik. Üks sellistest ettevõtjatest, Itaalia ettevõtjatele Venemaa turul abi osutava kompanii Team Work One direktor Mario Pietri selgitas eksklusiivintervjuus Sputnik Italiale, et lisaks sanktsioonidele on välisettevõtluse jaoks veel üks takistus – desinformatsioon.

Millise eelhäälestusega te siia, Jaltasse, IV rahvusvahelisele majandusfoorumile saabusite?

Venemaa president Vladimir Putin külastas Krimmi, illustreeriv foto
© Sputnik / Alexei Druzhinin

Krimm paistab meile omalaadse sillana meie riikide vahel. Koos Itaalia-Vene Assotsiatsiooniga aitame me Venemaal ligikaudu 15 ettevõtet veinitööstusest, põllumajandusest, ehitusest ja innivatsioonisektorist, tootmistehnoloogia ja teenuste sektoritest. Itaalia on osavõtjate arvukuse poolest Jalta foorumil teine ja me püüame arendada oma ettevõtete sidemeid Krimmi ning Venemaa Föderatsiooniga. Hoolimata sanktsioonidest, mis tekitavad rohkesti probleeme.

Kui palju muresid need veel kaasa toovad?

Viimatine näide – veinitootja, kes pidi sõitma Jaltasse, kuid tema firma kaupleb USA-ga ja ta oli sunnitud foorumist loobuma, vastasel korral oleks ta pandud musta nimekirja. Me ei anna alla ja loodame, et meie konkreetsed projektid meelitavad ligi neid, kes senimaani kardavad siin äritegevust alustada.

Äritegevuse esimeseks reegliks on mitte ajada asju sellega, keda sa ei tunne. Tänapäeval, maailmas, kus info levib hetkega, tundub see võimatu, kuid tegelikult selgub, et leidub veel hulgaliselt avastamata võimalusi.

Niisugused üritused on kasulikud, kuid vaja on rohkem infot. Väga vähe on infot majanduslike suhete kohta ning seda teavet, mis olemas on, esitab Itaalia ametlik meedia moonutatud kujul.

Марио Пьетри
© Sputnik / Riccardo Pessarossi
Mario Pietri.

Majandus on aluseks ning peamiseks põhjuseks Euroopa riikide, USA ja Venemaa Föderatsiooni vahelisele vastasseisule. Just majandus saab poliitiliste "mängude" läbi kannatada ja nimelt majanduse kohta on infot ülimalt vähe. Venemaal saab teoks nii palju projekte ja nii vähe Itaalia ettevõtjaid on neist kuulnud!

Näiteks, meil on ulatuslik võrgustik väike- ja keskmise suurusega ettevõtetest. Aga nendel ettevõtetel ei nõnda, nagu on suurettevõtetel, juurdepääsu hädavajalikule teabele sellest, mis Venemaa majanduses toimub, kuigi neil on ju potentsiaali ja nad võiksid paljusid võimalusi kasutada.

Millist kaasabi pakuvad ametiasutused?

Ametiasutuste tegevus on väga oluline. Tehakse palju ja tehakse hästi: näiteks Itaalia suursaatkond on välja töötanud võimaluste juhendi, omamoodi teatmiku ettevõtjatele Venemaa Föderatsioonis võimalike investeeringute kohta. Aga Krimmi selles juhendis ei mainita. See on mõistetav, aga seab teatud piirangud, ometi on Krimm ju Itaaliale nii lähedal. Meiegi maandusime uhiuuel Simferopoli lennuväljal, mis võib vastu võtta kuus miljonit reisijat aastas. Võiks ju korraldada otsereise – see oleks ka meie reisibüroodele suurepärane investeerimisvõimalus. Või siis võiksid Itaalia kruiisilaevad silduda Jalta sadamas, nagu kunagi see kunagi on toimunud. Tarvis on suhted korralikul tasemel taastada.

Krimm
© Sputnik / Макс Ветров

Mida te Jalta rahvusvaheliselt majandusfoorumilt ootate?

Arvestades maailmas toimunud muutusi jõudude tasakaalus võiks Krimm ja Venemaa saada uueks Siiditeeks Idaga kauplemise osas. Sanktsioonidel on kahekordne eesmärk: kahjustada nii Venemaad kui Euroopat, kes on USA konkurentideks. Loodan, et poliitikud võtavad arvesse ühiskonna nõudlust teistsuguse poliitika järele. Igasugused initsiatiivid on olulised. Muidugi on need vaid tilgakesed meres, kuid kõik nad koos seavad suuna uuele poliitikale, mida ettevõtjad näha tahaksid.

Tagid:
foorum, ettevõtja, Itaalia, Jalta, Venemaa

Peamised teemad