18:37 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
39 0 0

Armeenia peaprokuratuur kinnitas pühapäeval, 22 aprillil parlamendisaadikust protestiliidri Nikol Pašinjani vahistamist, mida politsei oli varem eitanud, ja esitas talle ja veel kahele opositsioonilisele seadusandjale süüdistuse ebaseaduslike massikogunemiste korraldamises ja läbiviimises.

TALLINN, 22. aprill — Sputnik. Peaprokuratuuri teatel on Pašinjani, Ararat Mirzojani ja Sasun Mikaeljani vahistamisest teavitatud parlamendispiiker Ara Bablojani, edastab ERR.

Kolmik korraldas massikogunemisi Armeenia kogunemisvabaduse seadust ning Jerevani linnapea jõustatud piiranguid rikkudes, teatas peaprokuratuur.

"Inimesed rikkusid ebaseaduslike protestide käigus parlamendisaadikute suuniste järgi tegutsedes mitut rahumeelseid kogunemisi käsitleva seaduse sätet, takistades inimeste vaba liikumist, tõkestades nende sisse- ja väljapääsu mitmest hoonest," seisis avalduses.

Peaprokuratuuri väitel õhutasid Pašinjan, Mikaeljan ja Mirzojan nendel kogunemistel osalejaid sulgema tänavaid ja sissepääse hoonetesse, kus tegutsevad riigivõimud, tungima valitsushoonetesse ja halvama nende tööd.

Jerevanis kestavad mitmendat päeva meeleavaldused ekspresident Serž Sargsjani vastu ja kokkupõrked protestijate ja märulipolitsei vahel.

Tagid:
meeleavaldus, Armeenia

Peamised teemad