15:05 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Välisuudised
lühendatud link
2110

President Kaljulaidi ja Michael Abramowitzi kohtumine keskendus demokraatia olukorrale maailmas, sealhulgas natsionalismi ja populismi kasvule.

TALLINN, 23. aprill — Sputnik. Sedona foorumil Freedom House juhi Michael Abramowitziga kohtudes rõhutas president Kersti Kaljulaid, et demokraatia aluseks on õigusriik ja selle põhimõtete austamine ning järgimine, teatab presidendi kantselei.

"Eesti näol on tegemist digitaalse õigusriigiga ning ka digitaalselt tuleb tagada vabaduse eest võitlejatele turvaline keskkond," lisas Eesti riigipea.

President Kaljulaidi ja Michael Abramowitzi kohtumine keskendus demokraatia olukorrale maailmas, sealhulgas natsionalismi ja populismi kasvule. Samuti tutvustas Eesti riigipea Abramowitzile Eesti digiriigi põhimõtteid ning arutati digitaalse maailma riske ja võimalusi demokraatliku riigikorra jaoks.

Kaljulaid Lagarde`ile: digiühiskonnast tagasiteed ei ole>>

President Kaljulaid osales Arizonas Ameerika Ühendriikide senaatori John McCaini instituudi Sedona foorumil, mille teemadeks olid sel aastal Venemaa areng, inimõigused, terrorismivastane võitlus ja Lähis-Ida. Foorum on valdavalt suunatud Ameerika Ühendriikide poliitikutele ja julgeolekuekspertidele.

Reedel, 20. aprillil kohtus president Kersti Kaljulaid Washingtonis Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) presidendi Christine Lagarde'iga, kellele tutvustas Eesti e-riigi edusamme alates e-maksuametist kuni X-teeni — teatas varem Sputnik Eesti.

Riigipea saabub tagasi Eestisse teisipäeva, 24. aprilli pärastlõunal.

Tagid:
Freedom House, Rahvusvaheline Valuutafond, John McCain, Christine Lagarde, Kersti Kaljulaid, USA, Eesti

Peamised teemad