21:51 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Välisuudised
lühendatud link
2500

Jerevanis algasid uued protestid, mis on suunatud ekspresident Serž Sargsjani peaministriks valimise vastu, teatab RIA Novosti korrespondent.

TALLINN, 23. aprill — Sputnik. Meeleavaldusi organiseerivad üheaegselt mitmed protesteerijate grupid, üks neist sai alguse Jerevani riikliku ülikooli ees. Demonstrandid jäid ilma oma juhtidest – juba laupäeval vahistati Armen Grigorjan ja David Sanasajran, pühapäeval aga rahvasaadikud Nikola Pašinjan, Sasun Mikaeljan ja Ararat Mirzojan, kirjutab RIA Novosti.

Armeenias vahistati protestiliider >>

Meeleavaldused Sargsjani valimise vastu said alguse 13 aprillil. Vastavalt 9. aprillil parlamentlikuks vabariigiks muutunud Armeenia uuele seadusandlusele juhib riiki faktiliselt peaminister.

Opositsioon süüdistab Sargsjani kehvapoolses valitsemises ja majandusolukorra halvenemises ning alustas 17. aprillil "sametrevolutsiooni". Vaatamata protestidele valis parlament Sargsjani samal päeval valitusjuhiks.

Pühapäeval peatati järjekordne opositsiooni rongkäik Erebuni piirkonnas. Politsei kasutas erivahendeid. Enne seda toimusid 3 minutit väldanud läbirääkimised Pašinjani ja Sargsjani vahel, mis vilja ei kandnud.

Sputnik kutsub Armeeniasse >>

Peaminister nimetas opositsiooni tegevuse šantaažiks ja soovitas tal seaduse raamidesse naasta, ähvardades, et vastasel juhul vastutab just tema juhtuda võiva eest täies mahus. Politsei ajas miitingu laiali, rahutuste korraldajad viidi sündmuskohalt jõuga ära ning võeti mõne aja pärast vahi alla.

Armeenia erijuurdlusteenistus täpsustas, et massirahutuste kriminaalasja käigus on vahistatud 24 inimest, nende seas 3 rahvasaadikuist protesti eestvedajat.

© Ruptly
Protestid Jerevanis, politsei kasutas erivahendeid
Tagid:
meeleavaldus, peaminister, ekspresident, protest, valimised, Serž Sargsjan, Nikola Pašinjan, Jerevan, Armeenia

Peamised teemad