07:32 08. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Välisuudised
lühendatud link
9820

Pentagoni töötajad vähendavad meelega Venemaa õhutõrjeseadmete tõhusust, et veenda Türgit S-400 ostudest loobuma, kirjutab National Interest.

TALLINN, 24. aprill — Sputnik. Ajakiri tsiteerib Ameerika ametnikke, kes väidavad, et Süüria õhutõrjujate Nõukogudeaegsed seadmed ei suutnud väidetavalt 14. aprillil toimunud raketirünnaku käigus ühtki USA ega liitlaste raketti neutraliseerida. Lisaks sellele, viitasid kaitseministeeriumi ametnikud sellele, et Venemaa aktiviseeris õhurünnaku ajaks oma õhutõrje, edastab RIA Novosti.

Vene õhutõrjeüksused harjutasid S-400 kiirkorras ülesseadmist >>

Ajakiri aga märkis vastupidiselt, et Pentagoni väited "S-300" ja "S-400" väheefektiivsusest lähevad otsesesse vastuollu USA mitmemiljardiliste kulutustega vargtehnoloogiatele, vältimaks sedasama "mittetõhusat" õhutõrjet ja on tõenäoliselt ette nähtud katseteks mõjutada Türgit S-400 ostust loobuma.

Eksperdid väljendasid kindlust, et, järgmisel senati kaitse- ja julgeolekukomisjoni koosolekul hakkavad needsamad ametnikud taas kõnelema S-300 ja S-400 ning teiste Venemaa õhutõrjerelvade ohtlikkusest, et oma eelarveid ja programme õigustada.

USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa andsid väljamõeldud ettekäändel rohkem kui 100 raketilööki, millest 71 suutis Süüria õhutõrje tagasi lüüa. Koalitsiooni rünnaku tagajärjel ei saanud keegi kannatada, purustused maapinnal osutusid minimaalseiks. Venemaa ei hakanud oma jõude kasutama, sest löögid teostati väljapoole kehtestatud "punaseid vööndeid" ja Vene õhutõrje vastutusala.

Mida tasuks teada Trumpi "nutikatest rakettidest" >>

Möödunud aasta detsembris kirjutasid Türgi ja Venemaa S-400 tarneks alla krediidilepingu. Ankara ostab seniit-raketikompleksi kaks patareid. Selline tehing põhjustas Pentagoni pahameele ning teate, et Washington on valmis Türgi poolele alternatiivseid raketikomplekse pakkuma, mis "vastavad Põhja-Atlandi alliansi standarditele."

Tagid:
vale, õhutõrjeseade, raketikompleks, Pentagon, S-400, Türgi, Venemaa, USA

Peamised teemad