07:34 19. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0816
  • RUB68.9685
Välisuudised
lühendatud link
39 0 0

Eelseisev Venemaa ja Hiina riigipeade Vladimir Putini ja Xi Jinpingi kohtumine toimub juuni algul Shanghai Koostööorganisatsiooni (SCO) riigijuhtide nõukogus Qingdaos, teatas teisipäeval Venemaa kaitseminister armeekindral Sergei Šoigu.

TALLINN, 24. aprill — Sputnik. "Riikidevaheliste sidemete priviligeeritud olemus leiab kinnitust Venemaa presidendi Vladimir Putini ja Hiina Rahvavabariigi esimehe Xi Jinpingi regulaarsete kohtumistena. Eeslseisev kõrgeimal tasemel üritus toimub juba juuni esimesel dekaadil Shanghai Koostööorganisatsiooni (SCO) riigijuhtide nõukogus Qingdaos (Hiinas)," ütles Šoigu kohtumisel Hiina RV armee kesknõukogu esimehe kindralpolkovnik Xu Qiliangiga, edastab RIA Novosti.

Pekingi vastus Washingtoni kaubandussõjale on karm >>

Tema sõnul jätkavad Venemaa ja Hiina "võetud strateegilist kurssi kaitsevaldkonnas sõbralike ja usalduslike suhete tugevdamisele". Venemaa ja Hiina suhted on Šoigu hinnangul "ülemaailmse ja piirkondliku julgeoleku säilitamise oluliseks teguriks".

Hiina turist Moskvas, illustreeriv foto
© Sputnik / Sergey Pyatakov

"Tänapäeva maailmapoliitikas lähtuvad meie riigid sarnastest seisukohtadest," märkis Šoigu.

Ta meenutas ühtlasi, et 2016. aasta novembris toimunud visiidil Pekingisse viis ta koos Xu Qiliangiga läbi valitsustevahelise sõjalis-tehnilise koostöökomisjoni istungi.

"Sellest möödunud aja jooksul on meie kahepoolsed sidemed tublisti laienenud ning täienenud uute sõjaliste ja sõjatehnika-alaste koostööarendustega," nentis Šoigu.

Putin ja Xi Jinping kohtusid mullu suvel Moskvas, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Visiit leidis aset Putini kutsel.

Hiina toetab Venemaa tegevust ohtlikes piirkondades >>

Hiina RV president saatis Venemaa presidendiks tagasi valitud Vladimir Putinile omapoolse õnnitluse. Telegrammis nentis ta Hiina-Vene suhete ennenägematult kõrget taset ja väljendas valmisolekut nende edasiarendamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsis. 

Tagid:
poliitika, kohtumine, SCO, kaitseministeerium, Sergei Šoigu, Xi Jinping, Vladimir Putin, Hiina, Venemaa

Peamised teemad