00:30 29. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB73.6096
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
5510

Venemaa sai Suurbritannialt vastused "Skripali juhtumi" asjus. Moskvat Londoni vastused küsimustele asjaoludest Sergei Skripali ja tema tütre Julia mürgitamise ümber ei rahulda, teatati RIA Novostile Venemaa alalisest esindusest Keemiarelva Keelustamise Organisatsioonis (OPCW).

TALLINN, 24. aprill — Sputnik. "Meil on kahtlemata tarvis aega põhjalikumaks analüüsiks. Esmane mulje on, et britid ei andnud vastuseid kõige tähtsamatele küsimustele, mis me neile esitasime," nenditi Venemaa diplomatilises esinduses, vahendab RIA Novosti.

Alalisest esindusest lisati, et töötatakse välja edasiste sammude võimalikke variante.

Sergei Lavrov: Putin ja Trump ei luba USA ja Venemaa sõjalist vastasseisu >>

Moskva saatis 13. aprillil Londonisse järelepärimise ja nõudis kiireloomulist vastust hiljemalt 17. kuupäevaks. Suurbritannia, viidates keemiarelva keelustamise konventsioonile, vastas kümnepäevase tähtaja jooksul.

Venemaa ja Suurbritannia suhted teravnesid järsult Salisbury intsidendi taustal, kui mürgitati briti luureteenistuses töötanud endine GRU reservpolkovnik Sergei Skripal ja tema tütar.

Londonis kinnitatakse, et Skripalide mürgitamisse närvigaasiga A234 oli kaasatud Venemaa. Moskva eitab seda kategooriliselt.

4. märtsil mürgitati Suurbritannias Salisburys spionaažis Suurbritannia kasuks süüdi mõistetud endine GRU ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia, mis kutsus esile suure rahvusvahelise skandaali, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Lääneriigid on otsustanud ka saata riigist välja Vene diplomaadid seoses endise topeltagendi ja tema tütre mürgitamisega Suurbritannias.

Londonil ei jätku "Skripali asjus" küllalt ohvreid — ohvriks tehti RT >>

Suurbritannia saatis riigist välja 23 Vene diplomaati ja nende pereliiget — ühtekokku umbes 80 inimest — ja katkestas Moskvaga kõrgetasemelised kontaktid.

Moskvas maandus märtsi lõpus kaks lennukit, mille pardal oli 60 diplomaati, kes saadeti USA-st välja pärast Skripali mürgitamist. Kokku saadeti USA-st välja 171 diplomaati ja nende perekonnaliiget.

Moskva teatas vastumeetmete rakendamisest 23 riigi suhtes, kes saatsid Vene diplomaate välja seoses Skripali ja tema tütre mürgitamisjuhtumiga. Kokku saadab Venemaa riigist välja 153 lääne diplomaati, nende hulgas Eesti kaitseatašee Toomas Peda, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsis.

Vene diplomaadid avaldasid laupäeval toetuskirju, mida nad Briti tavakodanikelt said. Paljud neist ei poolda Londoni ametliku positsiooni "Skripali asjas" ning arvavad, et süüdistused Venemaa vastu on välja mõeldud. "Oma perekonna ja sõprade nimel palun vabandust väärsüüdistuste pärast teie riigi suhtes," kirjutas üks inglastest.

Britid vabandavad oma võimude käitumise pärast >>

"Lugupeetud härrad, ma vabandan meie valitsuse käitumise pärast "Skripali asjas". Olen kindel, et seda tehti Venemaa diskrediteerimiseks ja tähelepanu eemale suunamiseks meie enda probleemidelt, julmadelt kuritegudelt Londonis ja mujal Ühendkuningriigis ja nõrgalt Brexiti-poliitikalt," kirjutati Venemaa saatkonda.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
närvigaas, mürgistus, OPCW, Sergei Skripal, Salisbury, Moskva, Venemaa, Suurbritannia

Peamised teemad