23:39 25. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Kreml nimetas infot immigrantide jälgimisest USA-s järjekordseks paranoiaks

Kreml nimetas infot immigrantide jälgimisest USA-s paranoiaks

© Sputnik / Екатерина Чеснокова
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (108)
2020

Presidendi pressisekretär Dmitri Peskov kommenteeris Ameerika ajakirjanduses levitatavat väidet, nagu tegelnuks riigist välja saadetud diplomaadid Venemaalt pärit immigrantide ja nende perede jälgimisega.

TALLINN, 26. aprill — Sputnik. "Need teated näevad endiselt välja paranoilisuse esmaste ja teiseste sümptomitena, mis meie kolleegidel aeg-ajalt aktiveeruvad," vahendas RIA Novosti Peskovi sõnu.

USA võimuesindajad hõivasid Venemaa peakonsuli residentsi Seattle´is >>

Tema sõnul peaks ajakirjandus nimetama konkreetseid nimesid, samuti põhjuseid, mis sundisid USA-d niisuguse avaldusega esinema.

"Tehtud ei ole ei seda ega teist," lisas Peskov.

Mõni aeg tagasi ilmus Ameerika pressis teade, mille kohaselt jälgisid väljasaadetud diplomaadid USA-s elavaid venelasi, keda Moskva "reeturiteks ja Kremli vaenlasteks pidas." Mingisuguseid tõestusmaterjale väljaanne tavapäraselt ei lisanud.

Diplomaatide väljasaatmine

4. märtsil mürgitati Suurbritannias Salisburys spionaažis Suurbritannia kasuks süüdi mõistetud endine GRU ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia, mis kutsus esile suure rahvusvahelise skandaali, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Lääneriigid on otsustanud saata riigist välja Vene diplomaadid seoses Skripali ja tema tütre mürgitamisega Suurbritannias.

USA presidend Donald Trump teatas, et saadab välja 60 Venemaa diplomaati ja sulgeb Venemaa konsulaadi Seattle'is. Venemaa teatas hiljem, et saadab ka riigist välja 60 USA diplomaati ning sulgeb USA peakonsulaadi Peterburis. Tegemist on vastusega USA samasugusele otsusele, teatas Venemaa välisminister Sergei Lavrov.

Trumpi vihastas, et EL saatis välja vähe Vene diplomaate >>

Moskvas maandus märtsi lõpus kaks lennukit, mille pardal oli 60 diplomaati, kes saadeti USA-st välja pärast Skripali mürgitamist. Kokku saadeti USA-st välja 171 diplomaati ja nende perekonnaliiget.

Moskva teatas vastumeetmete rakendamisest 23 riigi suhtes, kes saatsid Vene diplomaate välja seoses Skripali ja tema tütre mürgitamisjuhtumiga. Kokku saadab Venemaa riigist välja 153 lääne diplomaati, nende hulgas Eesti kaitseatašee Toomas Peda, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsis.

Vene diplomaadid avaldasid laupäeval toetuskirju, mida nad Briti tavakodanikelt said. Paljud neist ei poolda Londoni ametliku positsiooni "Skripali asjas" ning arvavad, et süüdistused Venemaa vastu on välja mõeldud.

"Oma perekonna ja sõprade nimel palun vabandust väärsüüdistuste pärast teie riigi suhtes," kirjutas üks inglastest.

"Lugupeetud härrad, ma vabandan meie valitsuse käitumise pärast "Skripali asjas". Olen kindel, et seda tehti Venemaa diskrediteerimiseks ja tähelepanu eemale suunamiseks meie enda probleemidelt, julmadelt kuritegudelt Londonis ja mujal Ühendkuningriigis ja nõrgalt Brexiti-poliitikalt," kirjutati Venemaa saatkonda.

Britid vabandavad oma võimude käitumise pärast >>

USA võimuesindajad hõivasid Venemaa peakonsuli residentsi Seattle´is, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti täna. Korrespondendi andmetel murti residentsi peaukse lukk lahti, seejärel läksid Riigidepartemangu esindajad hoonesse sisse.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (108)
Tagid:
jälgimine, diplomaat, paranoia, poliitika, meedia, Kreml, Sergei Skripal, Dmitri Peskov, Salisbury, Moskva, USA, Venemaa

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  30
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  15
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  11