05:22 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
8410

Pentagon teatas, et USA õhujõudude lennukid puutusid Süürias kokku elektrooniliste vastumeetmetega. Avaldust kommenteeris raadio Sputnikule sõjandusekspert Andrei Golovatjuk

TALLINN, 27. aprill — Sputnik. Ameerika õhujõudude lennukid, mis USA eriüksustele Süürias lähiõhutoetust andsid, puutusid kokku enda vastu suunatud elektroonilise sõjapidamise vahendite (EW) toimega. Sellest teatas Fox Newsi sõnul Erioperatsioonide vägede ülemjuhataja kindralleitnant Tony Thomas.

Esinedes konverentsil, mis oli pühendatud elektroonilise sõjapidamise vahendite kasutamisele Süürias, märkis ta, et Ameerika lennuvägi töötab riigis "kõige agressiivsemates tingimustes kogu maailmas." Thomase sõnul "kontrollivad USA vastased meid iga päev", blokeerides me sidevahendeid ja viies rivist välja (jalavägede kohese õhutoetuse lennukeid – Toim.) AC-130".

Nagu kommenteerib väljaanne "The Drive", ei täpsustanud Thomas, keda ta vastaste all täpsemalt silmas pidas, kuid tõenäoliselt käis jutt Venemaast või tema poolt toetatud jõududest.

Mõni aeg tagasi teatas telekanal NBC viitega anonüümseks jäänud Ameerika ametnikele, et Venemaa blokeeris Süürias USA droonide signaalid, mis mõjutas oluliselt Ühendriikide sõjaväeoperatsioone riigis.

Süüria "keemiarünnaku" konflikt>>

Ülevenemaalise organisatsiooni "Venemaa ohvitserid" presiidiumi liige, erupolkovnik Andrei Golovatjuk kommenteeris raadiole Sputnik Ameerika sõjaväelaste vastavateemalisi avaldusi.

"Kui me meenutame sõdu, mida ameeriklased viimasel ajal pidanud on, olgu siis tegu Iraagi või Afganistaniga, näeme me, et nad ei puutunud kusagil kokku kaasaegse relvastuse ega võitlusmeetoditega. Jõud kelle vastu nad Iraagis, Afganistanis ja Liibüas võitlesid, ei omanud kaasaegseid rünnaku-, luure- ega elektroonilise võitluse vahendeid. Niipea, kui ameeriklased Süürias meie kaasaegsete elektrooniliste võitlusvahenditega kokku puutusid, selgus, et me oleme neist palju paremini ette valmistatud ja et meie tehnika on parem. Nende "edulood" Süürias näevad vägagi küsitavad välja – mida näitasid ka nende hiljutise Süüria pihta antud raketilöögi ilmselgelt nõrgad tulemused. Nad on kehvalt ette valmistatud ja proovivad nüüd oma ebaedu õigustada – "leida patuoinast," leiab Andrei Golovatjuk.

USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa sooritasid 14. aprilli hommikul raketilöögid Süüria valitsusobjektide pihta, mida nende arvates keemiarelvade loomiseks kasutati. Löökide tulemusel ei saanud keegi surma ja ka purustused osutusid minimaalseiks.

Läänemaailma alusetu eufooria: vene "Pantsir" suudab Süüriat kaitsta>>

Liitlasriikide sõjaväeametkondade esindajad väidavad, et kõik raketid tabasid sihtmärke. Venemaa Kindralstaap aga teatas vastuseks, et detailne analüüs kummutas need väited.

Vene sõjaväelaste väitel lasid Süürlased alla enamiku liitlaste poolt välja tulistatud rakettidest, osal neist ilmnesid lisaks ka lennu ajal tõrked, mistõttu sihile jõudis 105 raketist vaid 22.

Teema:
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
Tagid:
rakett, droon, Süüria, USA

Peamised teemad