22:41 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
4810

Magustoidud on muidugi väga vaieldav teema. Selgus, et mitte ainult organismile kasulikkuse seisukohalt, tuleb välja, et see võib koguni rahvusvahelisi suhteid kahjustada.

TALLINN, 27. aprill — Sputnik. Mida on ühist diplomaadil ja dietoloogil? Kumbki ei pea lugu​ ​magusast, teatab raadio Sputnik. Eriti vaidlusaluste territooriumide kujutisega magustoi​tudest. Jaapani välisministeerium avaldas Lõuna-Koreale protesti ja kutsus naaberriigi suursaatkonna esindaja naabri mango mousse pärast vaibale. Maiuse valmistasid Korea kokad Moon Jae Yingi ja Kim Jong-uni 27. aprilli tippkohtumiseks.

Sellel oli kaunistuseks väike šokolaad ühinenud Korea poolsaare tibatillukese ​kujutisega.

Võinuks arvata, et mis oleks võinud veel paremini Lõuna ja Põhja lähenemise püüdlusi​ ​sümboliseerida? Aga ei: kondiitrid olid pildile lisanud ka Liancourt'i saared (Koreas tuntud Dokdo ja Jaapanis Takeshima nime all), mida Seoul peab enda​, Tokyo ​aga ​enda omaks. Seepärast Jaapan sekkuski. Lusikatäis tõrva moussepotti.

Ja oleks siis, mille pärast riidu kiskuda! Liancourt on tegelikult 19 hektarit asustamata kaljusid Jaapani mere lääneosas. Neid ei leia kaardilt suure luubigagi ja miniatuursel šokolaadil, mis magustoiduga kaasas käis, seda enam. Kuid Jaapan "märkas" ja ajas asja põhimõtteliseks.

Tegelikult, nagu korealased märkisid, läks saarestik Lõuna-Koreale Teise maailmasõja tulemusena, mille Jaapan kaotas ja jäi karistuseks ilma osast oma  ​senisest ​territooriumist. Mis siin vaielda? Seda enam protestinoote esitada?

Tegelikult Tokyo pahameelele pöörasid Põhja- ja Lõuna-Korea juhtide ajaloolise tippkohtumise taustal vähesed tähelepanu. See pole praegu üldse oluline. Ja üleüldse, millist vaieldamatult maitsvat ja tervislikku rooga nii kehale, kui maailma poliitikale oleks ​​saanud serveerida, ilma et see ei põhjustaks rahvusvahelist skandaali. Riisi? Selle valmistamise traditsiooniliste retseptide päritolu üle võib Aasias vaielda lõpmatuseni! Nuudlitega on sama lugu. Järelikult pole mõtet endale maiustusi keelata, isegi kui kellelgi peaks ​​selle kohta oma arvamus olema.

Tagid:
diplomaatiline skandaal, Jaapan, Lõuna-Korea

Peamised teemad