11:40 10. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Välisuudised
lühendatud link
Euroopa rändekriis (101)
5710

Ukraina välisminister kurdab, et praegu töötab iga kaheteistkümnes ukrainlane Venemaal. Mis see olgu! Pärast Klimkini visiiti tema ookeanitaguste sõprade juurde võib ukrainlastest võõrtööliste arv vägagi märgatavalt muutuda. Loomulikult suurenemise suunas.

Vladimir Filippov, raadio Sputnik

Ukraina välisminister Pavlo Klimkin teatas, et kavatseb ette võtta samme Venemaal elavate Ukraina kodanike naasmiseks. Minister kurtis: "Venemaa peab meie vastu sõda, aga sellegipoolest elab kolm miljonit ukrainlast Venemaal. Seega peaaegu iga kaheteistkümnes ukrainlase on praegu Venemaal."

Valest kohast nokivad! No tuleb lõpuks ometigi igasugused fantaasiad ja arrogantsus sinnapaika jätta ja ausalt tunnistada, et klimkinid, porošenkod ja avakovid ei sõdi mitte Venemaaga, vaid iseendaga ja samaaegselt ka oma rahvaga.

Sellel rahval on siiski rohkem tervet mõistust. Nad sõidavad tööle sinna, kus neil on mugav elada. Võimude jaoks aga on mugav ilmselt ainult Kiievi kabinettides.

Edasi minna ei anna – seal on hirmutav tühjus ning võib minna veel hullemaks, juhul kui võimud ookeanitaguste sõprade nõuandel gaasi hinda veelgi tõstavad. Ja mitte ainult. Praegu on muidugi kevad. Edasi tuleb suvi. Aga seejärel tuleb tingimata talv. Ja teate, milliseks osutub Kiievi võimudele selle gaasihinna tõstmise tagajärg?

"Kasige koju!" — kuidas Ukraina töölisi Euroopas vastu võetakse >>

Juhul kui Venemaal hakkab töötama iga kümnes, aga mitte iga kaheteistkümnes ukrainlane. Ka protestivaid inimesi jääb justkui vähemaks, ja on, mille eest taas kord Moskvat sõimata. Ja ega raha, mida võõrtöölised Ukrainasse oma peredele saadavad, ka mööda külgi maha jookse. Ning Klimkin ja teised saavad hiljem rehkendada: elu on läinud paremaks, elu on läinud lõbusamaks…

Aga mina tean, kuidas iga kaheteistkümnenda Venemaale ära läinud Ukraina kodaniku probleem lahendada. Kõik on väga lihtne. Tšernobõli tsoonis tuleb luua California omaga samalaadne Silicon Valley. Seda enam, et nagu Kiievi võimud kinnitavad, selles piirkonnas ammu enam mingit kiirgustausta ei ole. Nii et territoorium on perspektiivikas.

Kreštšatik tuleb muuta Ukraina Wall Streetiks, Žmerõnkast teha Las Vegas ning Gruševskõi tänaval hakata lõpuks ometi põlevkivigaasi tootma. Kontsernid Boeing ja Lockheed Martin toovad USA eelseisvat langust silmas pidades otsemaid oma tootmise üle Ukrainasse peakorteriga Konotopis. Nende järel voolavad tühermaale JPMorgan, General Electric, ExxonMobil. Ning lõpuks ka Saksamaa hiiglased. Või kus neilgi siis pääsu?…

Aga kes hakkab tohutuid summasid Ukraina ulatuslike projektiarenduste eest kinni maksma, küsite teie. Selles pole küsimust! Sellele on juba valmis vastus ühes tuntud raamatus:

"Kes meil siis sellist hullumeelset raha maksma hakkab? Vasjukilased…

"Mis vasjukilased! Vasjukilased raha maksma ei hakka. Nemad hakkavad seda tee-ni-ma!"

Poola tõrjub Ukraina migrante >>

… "Ärge muretsega," ütles Ostap, "minu projekt garanteerib teie linnale ennekuulmatu tootmisjõudude õitsengu… Eluasemekriisi kitsikuses Moskva elanikud tormavad rüsinal teie imetabasesse linna. Pealinn kolib automaatselt Vasjukisse. Siia kolib üle valitsus. Vasjuki nimetataks ümber New Yorgiks, Moskva aga Vana-Vasjukiks. Leningradlased ja harkovlased kiristavad hambaid, aga ei saa midagi parata. Uus-Moskva kujuneb kõige elegantsemaks Euroopa ning peagi ka kogu maailma keskuseks.

Tööandja Ukraina võõrtöölistest: ei iialgi enam, illustratiivne foto
© Sputnik / Алексей Куденко

"Kogu maailma!!!" oigasid hämmingus vasjukilased.

"Jaa! Ning lõpuks ka universumi…"

Aga kes, küsite teie, tasub Ukraina võlad IMF-ile? Aga see, kes tellis Maidani muusika – vanad head ookeanitagused sõbrad…

Miks ukrainlased kuuluvad EL-is teise, afgaanid aga esimesse sorti >>

Muide, midagi nägin ma unes taevalikest suhkrukringlitest!.. Ent Ukraina sotsiaalpoliitika ministri esimene asetäitja Olga Krentovskaja teatas ju avalikult: ukrainlaste arv, kes on sunnitud välismaale tööle minema, kasvab lähiaastatel valitsuse suutmatuse pärast riigi majanduskasvu tagada. Mis siis välja tuleb? Venemaal võib peagi elada iga kaheksas?…

Vaat sedaviisi. Nagu alati: magus uni katkestati kõige põnevama koha pealt!

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Euroopa rändekriis (101)
Tagid:
ukrainlased, töö, ühiskond, majandus, Välisministeerium, Pavlo Klimkin, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad