03:02 06. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
5301

Ukraina president Petro Porošenko kinnitas esmaspäeval tankitõrjerakettide Javelin üleandmist Ukraina relvajõududele.

TALLINN, 2. mai — Sputnik. "Ma tervitan suurt huvi, nii Ukrainas kui ka mujal, Javelini süsteemide meile toomise suhtes. Ma saan ainult kinnitada, et jah, kauaoodatud relv on jõudnud Ukraina armeesse. Ja see on märkimisväärselt tugevdanud meie lahinguvõimekuse ja Euro-Atlandi võimast heidutusmõju. Me jätkame tööd oma kaitsepotentsiaali suurendamise nimel eesmärgiga tõrjuda Vene agressiooni," ütles Porošenko Facebookis esmaspäeva õhtul, vahendas ERR.

USA kiitis märtsis ametlikult heaks tankitõrjerakettide Javelin müümise Ukrainale.

Ukraina sai NATO kandidaatriigiks >>

Telejaam ABC News edastas juba detsembris viidates mitmele eri allikale, et USA president Donald Trump kavatseb tarnida Ukrainale 47 miljoni dollari eest tankitõrjerakette, täpsemalt 210 raketti ja 35 laskeseadet.

NATO teatas märtsis Ukrainale kandidaatriigi staatuse andmisest. Ukraina president tervitas NATO otsust ja ütles, et Kiievi järgmine eesmärk on saada alliansi liikmesuse tegevusplaan (MAP).

Petro Porošenko hävitaja lennukis
© Foto : Администрация Президента Украины

Ukraina president avaldas NATO-le tänu "kindla positsiooni eest Ukraina toetamisel" ning kinnitas, et Kiievi prioriteet riikliku julgeoleku alal on alliansi liikmesuse kriteeriumide täitmine.

Heldekäeline Leedu kavatseb Ukrainale relvi kinkida >>

Porošenko räägib pidevalt Ukraina astumisest NATO-sse ning Ülemraada on kuulutanud selle koguni üheks välispoliitika eesmärgiks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti möödunud aasta lõpus.

Samas väidetakse Põhja-Atlandi alliansist, et ehkki nende uksed on uutele liikmetele avatud, ei ole Ukraina sinna astumiseks veel valmis. NATO peasekretär Jens Stoltenberg soovitas Kiievil keskenduda "kaitseinstitutsioonide kaasajastamisele, võitlusele korruptsiooniga ja demokraatia tugevdamisele".

Porošenko lubas lähimal ajal läbi viia referendumi riigi NATO-sse ja Euroopa Liitu astumise asjus. Ta teatas, et Ukraina jaoks on "halvim möödas".

Porošenko lubas NATO-sse ja EL-i astumise referendumit >>

Mis puudutab Euroopa Liitu, siis Ukraina astumist sellesse peetakse Brüsselis vähemalt lähiaastatel ebareaalseks. Kuid Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker teatas otsekoheselt, et Ukrainal ei ole mingit pistmist ei Euroopa Liidu ega NATO-ga.

Teema:
Relvastus (196)
Tagid:
tankitõrjerakett, relvastus, Javelin, relvajõud, NATO, Petro Porošenko, Ukraina, USA

Peamised teemad