11:49 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Läti parima sprotitootja kahjusumma on kahekordistunud, illustreeriv foto

Läti parima sprotitootja kahjusumma on kahekordistunud

© Sputnik / Игорь Зарембо
Välisuudised
lühendatud link
3001

Läti kalatöötlusettevõtte Brīvais Vilnis kahjum kasvas mullu ligi kahekordseks – kuni 1,122 miljoni euroni, kirjutab Sputnik Latvija.

TALLINN, 2. mai — Sputnik. Ettevõtte 2017. aasta tootmistulemusi mojutasid Venemaa sanktsioonid, mis piirasid Läti kalatoodete tarneid. Lisaks sellele tekitasid hahjumit Ukraiga grivna devalveerimine, Kaukaasia ja Kesk-Aasia tarbijaskona ostuvõime langus ning suur konkurents Euroopa kalakonservide müügiturul, kirjutab Sputnik Latvija.

Läti sprotid võivad kukutada Vene turu >>

Kolhoos Brīvais Vilnis asutati veel NSV Liidu ajal 1949. aastal ning aastal 1992 reorganiseeriti see aktsiaseltsiks. Ettevõte on üheks kuest aktsiaseltsi Rīgas Šprotes osanikust, kellele kuulub kaubamärk "Riia sprotid õlis".

Läti ja Eesti sprotid taas Venemaal, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

2015. aasta juuni algul kehtestas Venemaa Läti ja Eesti mitmete seaduste rikkumise tõttu piirangud kalasaaduste sisseveole. 2017. aasta detsembri keskel tühistati keeld kahele ettevõtele: Läti SIA Karavela (kaubamärk Kaija) ja Eesti DGM Shipping AS.

Läti ettevõtte toodetavate sprottide tarnete taastumine võib kukutada kogu Venemaa turu, ütles möödunud aasta lõpus agentuurile RIA Novosti Baltic Business Club president, Kaliningradi kalapüügiettevõtte "Za Rodinu" ("Kodumaa eest") direktorite nõukogu esimees Sergei Ljutarevitš, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kõik sõnaga "Venemaa" seonduv ei ole halb >>

"Me teame, et Kaija on oma tootmise moderniseerinud ja kuni 80% selle maksumusest on hüvitanud Euroopa Liit. Muidugi ei suuda nad oma toodanguga täita kogu Venemaa turgu, kuid see, et nad suudavad selle hinnad kukutada, on tõsi. Me tahaks olla kindlad, et meile ei voolaks selle nirega koos sisse kõik Läti konservid," ütles Ljutarevitš.

Tagid:
sprotid, kahjud, turg, majandus, tootmine, sanktsioonid, kala, SIA Karavela, Läti, Venemaa

Peamised teemad

 • Venemaa president Vladimir Putin ja Austria välisminister Karin Kneissl (punases mantlis)

  Putini nelja aasta tagune kohtumine Berlusconiga üksnes toonitab presidendi eelseisva Austria-külastuse erakordset iseloomu. Karin Kneisslit seob Venemaa presidendiga lühiajaline, hiljutine ja sugugi mitte ametlik tutvus.

  23
 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  58
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  26