05:43 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Välisuudised
lühendatud link
4910

USA president Donald Trump kirjutas presidendiks kandideerimise ajal avalikustatud vastuolulise tervisetõendi ise, ütles tema tollane ihuarst telekanalile CNN.

TALLINN, 2. mai — Sputnik. "Tema luges ette kogu selle kirja. Mina seda ei kirjutanud," lausus USA presidendi Donald Trumpi tolleaegne ihuarst. Tõendis ülistatakse Trumpi tervislikku seisundit ja öeldakse, et kui Trump osutub valituks, siis ta on "kõige tervem inimene, kes on kunagi presidendiks valitud", vahendab Pealinn.

"See tõend on must huumor, see peegeldab minu huumorimeelt. See on kui filmist "Fargo" — tõde liigutatakse ühest kohast teise," lausus Harold Bornstein.

Tema sõnul ei kirjutanud tervisetõendit tema, vaid seda tegi Trump. "Tema luges ette kogu selle kirja. Mina seda ei kirjutanud," lausus Bornstein.

"Trump luges avalduse ette ja mina ütlesin talle, mida sinna ei tohi kirjutada," ütles Bornstein. Arst lisas, et Trump luges tõendisse läinud teksti ette ajal, mil Bornstein ja ta abikaasa sõitsid autoga New Yorgis.

Trump oli tervisetõendi avaldamise hetkel vabariiklaste presidendikandidaat. Tõendis ülistatakse Trumpi tervislikku seisundit ja öeldakse, et kui Trump osutub valituks, siis ta on "kõige tervem inimene, kes on kunagi presidendiks valitud".

Bornstein väitis varem, et kirjutas tõendi ise ja kiirustades.

Trump ÜRO-s: USA on valmis Põhja-Korea hävitama >>

Trumpi poliitilised vastased väidavad järjepidevalt, et president on vaimselt ebastabiilne ja pole seetõttu suuteline riigipeaks olema. Kuulujutud Trumpi ümber on hoogu kogunud nüüd seoses tema vaidlusi tekitanud avaldustega Twitteris.

Kaks tähtsat USA demokraadist senaatorit palusid aasta alguses riigi luurejuhil hinnata president Donald Trumpi Põhja-Koread puudutavate säutsude riske, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Psühhiaatrit Trumpi tervisekontrolli programmi ei kasatud >>

USA presidendi Donald Trumpi tervis on suurepärane, vahendas hiljem Valge Maja riigipeale tervisekontrolli teostanud arsti Ronny L. Jacksoni sõnu. "Presidendi tervisekontroll Walter Reedi riiklikus sõjaväe meditsiinikeskuses möödus erakordselt hästi," ütles Jackson.

Tervisekontrolli juhtis mereväe kontradmiral Jackson, kes määrati Valge Maja juurde 2006. aastal. Kontrolliti muu hulgas presidendi südamelöögi sagedust, kaalu, vererõhku, veresuhkru taset ja kolesteroolitaset, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Küsimusele, kas tervisekontrolli on kaasatud psühhiaater, vastas Valge Maja pressisekretäri asetäitja Hogan Gidley: "Ei."

Trump Kimile: mul on ka tuumanupp >>

Trumpi avantüristlike säutsude hulka kuulus tema avalik kraaklemine Põhja-Korea riigipea Kim Chŏng-uniga, keda USA riigipea ähvardas "tule ja raevuga". Vastuseks Kim Chŏng-uni avaldusele, et tema laual on "tuunanupp", kostis Trump, et ka USA presidendil on säärane nupp, kusjuures see on "palju suurem" kui Põhja-Korea liidril.

Vastuseks süüdistustele ebastabiilsuses teatas Trump, et vastupidi, tema on "väga stabiilne geenius", vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
võlts, huumor, tõend, arst, meditsiin, tervis, Harold Bornstein, Donald Trump, USA

Peamised teemad