11:49 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
USA kohus nõudis Iraanilt 11. septembril hukkunute sugulastele kompensatsiooni

USA kohus nõudis Iraanilt 11. septembril hukkunute sugulastele kompensatsiooni

© AFP 2018 / DOUG KANTER
Välisuudised
lühendatud link
16420

Ameerika kohus nõuab, et Iraan maksaks 11. septembril 2001. a. toimunud terroriakti ohvrite sugulastele miljardeid dollareid, teatab ajaleht The Hill viitega kohtuotsusele.

TALLINN, 2. mai — Sputnik. Vastavalt kohtuotsusele on Maailma kaubanduskeskuses toime pandud terroriakti käigus hukkunud 1008 inimese surmas süüdi Iraani Islamivabariik, Islami Revolutsiooniline Kaardivägi ja Iraani keskpank. Mistõttu peavad Iraani võimud hukkunute sugulastele kompensatsiooni maksma, edastab RIA Novosti.

Möödub 16 aastat 11. septembri rünnakutest USA-s >>

Kompensatsiooni suurus sõltub sugulusastmest: 12,5 miljonit hukkunud abikaasa eest, 8,5 miljonit vanemate või laste eest ja 4,25 miljonit vendade ja õdede eest.

2001. aasta 11. septembri terroriakt
© AFP 2018 / HENNY RAY ABRAMS

Vaatamata sellele, et uurimiskomisjon ei leidnud Iraani ja terroriaktide vahel mingit seost, pidas New Yorki kohus piisavaks väidet, mille kohaselt Teheran Al-Qaeda* terroristidele justkui materiaalset abi osutas.

New Yorkis 11. septembril 2001. a. hukkunute sugulased esitasid oma hagi Iraani võimude vastu juba 2004. aastal.

See juhtus 15 aastat tagasi Ameerikas >>

Ajalehe sõnul ei kavatse Teheran seda raha tõenäoliselt maksta. Sellele vaatamata, võimaldab kohtuotsus ohvrite sugulastel nõuda oma osa USA poolt konfiskeeritud Iraani kodanike ja ettevõtete rahast.

11. septembril möödub 17 aastat terrorirünnakutest USA-s, mille käigus hävitasid kaks kaaperdatud lennukit New Yorgis maailma kaubanduskeskuse kaksiktornid.

© RIA Novosti.
11. septembri terrorirünnakud

*Venemaal ja paljudes teistes riikides keelustatud terroriorganisatsioon

Tagid:
sugulased, hukkunud, kompensatsioon, terrorism, Maailma kaubanduskeskus, Al-Qaeda, Teheran, Iraan, New York, USA

Peamised teemad

 • Venemaa president Vladimir Putin ja Austria välisminister Karin Kneissl (punases mantlis)

  Putini nelja aasta tagune kohtumine Berlusconiga üksnes toonitab presidendi eelseisva Austria-külastuse erakordset iseloomu. Karin Kneisslit seob Venemaa presidendiga lühiajaline, hiljutine ja sugugi mitte ametlik tutvus.

  23
 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  58
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  26