15:19 20. Märts 2019
Kuula otse
  • USD1.1358
  • RUB73.1062
Hiina paigaldas Lõuna-Hiina mere vaidlusalustele saartele raketikompleksid

Hiina paigaldas Lõuna-Hiina mere vaidlusalustele saartele raketikompleksid

© Sputnik / Игорь Зарембо
Välisuudised
lühendatud link
2510

Peking paigaldas oma Lõuna-Hiina meres asuvatele vaidlusalustele saartele rajatud kolme sõjaväebaasi nii laevade hävitamiseks mõeldud kui ka seniitrakettide kompleksid, teatas telekanal CNBC, viitega allikaile, kel juurdepääs Ameerika luureinfole.

TALLINN, 3. mai — Sputnik. Väidetavalt paigaldati raketikompleksid viimase kuu jooksul Nansha (Spratly) arhipelaagi Meiji (Mischiefi), Sabi ja Fiery Crossi korallriffidele. Süsteemid võimaldavad rünnata lennukeid 296 km ning laevu isegi 546 km kilomeetri kauguselt, vahendas RIA Novosti viitega telekanalile CNBC.

Hiina välisministeerium soovitas USA-l "mälu värskendada" >>

Anonüümseks jääda sooviv Pentagoni esindaja teatas, et eelpostide edasine militariseerimine "vaid suurendab pinget ja usaldamatust poolte vahel," kes territooriumile pretendeerivad.

Ajaleht Wall Street Journal teatas mõni aeg tagasi, et Hiina paigutas kahele oma sealsetest baasidest eritehnika, mis on võimeline side- ja radarisüsteeme segama.

Vaidlusalune akvatoorium

Hiina ja piirkonna teiste riikide – Jaapani, Vietnami ja Filipiinide – vahel on erimeelsused Lõuna- ja Ida-Hiina meres kulgevate piiride ja majandustsoonide osas. USA teatab, et Hiina Rahvavabariik ehitab kunstlikke saari, muudab need sõjalisteks objektideks, laiendades seeläbi oma territoriaalvesi. Peking on need süüdistused tagasi lükanud.

Haagi vahekohtu alaline esindus Haagis otsustas 2016. a. juunis Filipiinide avalduse põhjal, et Hiina territoriaalsed nõudmised Lõuna-Hiina meres ei ole põhjendatud. Kohus otsustas, et arhipelaagi vaidlusalused osad ei ole saared, ega moodusta eksklusiivset majandustsooni. Peking arbitraažikohtu otsust ei aktsepteerinud.

Šoigu kõneles Putini ja Xi Jinpingi eelseisvast kohtumisest >>

Hiina ja USA ametnikud jätkasid reedel kõrgetasemelisi läbirääkimisi kaubandusküsimuste üle lootuses hoida ära terendav kaubandussõda maailma kahe suurema majanduse vahel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
salajane, laev, seniitrakett, saared, eritehnika, raketikompleks, rakett, sõjaväebaas, Kanaari saared, USA, Lõuna-Hiina meri, Hiina

Peamised teemad