11:49 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Hiina paigaldas Lõuna-Hiina mere vaidlusalustele saartele raketikompleksid

Hiina paigaldas Lõuna-Hiina mere vaidlusalustele saartele raketikompleksid

© Sputnik / Игорь Зарембо
Välisuudised
lühendatud link
2210

Peking paigaldas oma Lõuna-Hiina meres asuvatele vaidlusalustele saartele rajatud kolme sõjaväebaasi nii laevade hävitamiseks mõeldud kui ka seniitrakettide kompleksid, teatas telekanal CNBC, viitega allikaile, kel juurdepääs Ameerika luureinfole.

TALLINN, 3. mai — Sputnik. Väidetavalt paigaldati raketikompleksid viimase kuu jooksul Nansha (Spratly) arhipelaagi Meiji (Mischiefi), Sabi ja Fiery Crossi korallriffidele. Süsteemid võimaldavad rünnata lennukeid 296 km ning laevu isegi 546 km kilomeetri kauguselt, vahendas RIA Novosti viitega telekanalile CNBC.

Hiina välisministeerium soovitas USA-l "mälu värskendada" >>

Anonüümseks jääda sooviv Pentagoni esindaja teatas, et eelpostide edasine militariseerimine "vaid suurendab pinget ja usaldamatust poolte vahel," kes territooriumile pretendeerivad.

Ajaleht Wall Street Journal teatas mõni aeg tagasi, et Hiina paigutas kahele oma sealsetest baasidest eritehnika, mis on võimeline side- ja radarisüsteeme segama.

Vaidlusalune akvatoorium

Hiina ja piirkonna teiste riikide – Jaapani, Vietnami ja Filipiinide – vahel on erimeelsused Lõuna- ja Ida-Hiina meres kulgevate piiride ja majandustsoonide osas. USA teatab, et Hiina Rahvavabariik ehitab kunstlikke saari, muudab need sõjalisteks objektideks, laiendades seeläbi oma territoriaalvesi. Peking on need süüdistused tagasi lükanud.

Haagi vahekohtu alaline esindus Haagis otsustas 2016. a. juunis Filipiinide avalduse põhjal, et Hiina territoriaalsed nõudmised Lõuna-Hiina meres ei ole põhjendatud. Kohus otsustas, et arhipelaagi vaidlusalused osad ei ole saared, ega moodusta eksklusiivset majandustsooni. Peking arbitraažikohtu otsust ei aktsepteerinud.

Šoigu kõneles Putini ja Xi Jinpingi eelseisvast kohtumisest >>

Hiina ja USA ametnikud jätkasid reedel kõrgetasemelisi läbirääkimisi kaubandusküsimuste üle lootuses hoida ära terendav kaubandussõda maailma kahe suurema majanduse vahel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
salajane, laev, seniitrakett, saared, eritehnika, raketikompleks, rakett, sõjaväebaas, Kanaari saared, USA, Lõuna-Hiina meri, Hiina

Peamised teemad

 • Venemaa president Vladimir Putin ja Austria välisminister Karin Kneissl (punases mantlis)

  Putini nelja aasta tagune kohtumine Berlusconiga üksnes toonitab presidendi eelseisva Austria-külastuse erakordset iseloomu. Karin Kneisslit seob Venemaa presidendiga lühiajaline, hiljutine ja sugugi mitte ametlik tutvus.

  23
 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  58
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  26