11:50 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov

Peskov kutsus üles kahtlema kuulujuttudes USAs varjupaika taotlevatest venelastest

© Sputnik / Сергей Гунеев
Välisuudised
lühendatud link
2301

Ameerika Ühendriikide kodakondsus- ja immigratsiooniteenistuse andmetel on 2017. aastal esitati neile üle 2500 venelase varjupaigataotlus.

TALLINN, 4. mai — Sputnik. Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov teatas, et käigupealt on raske usaldada informatsiooni väidetavast rekordarvust USA-s varjupaika taotlevatest venelastest, nendesse arvudesse tuleb suhtuda äärmise umbusuga, edastas RIA Novosti.

"Mitte kuidagi. Me ei tea, kui usaldusväärsed need andmed on. Ütleme nii, et valeinformatsiooni on maa ja ilm, peate olema kõigi andmete suhtes väga ettevaatlikud. Käigupealt ei saa neid kindlasti uskuda," vastas Peskov neljapäeval, 3. mail ajakirjanike küsimusele, kuidas Kreml kommenteerib ajakirjanduses avaldatud andmeid rekordarvust USAs varjupaika taotlenud venelastest.

Venemaa ärimehed kaotasid päevaga üle 15 miljardi dollari>>

Ameerika Ühendriikide kodakondsus- ja immigratsiooniteenistuse andmetele tuginedes on teatatud, et 2017. aastal esitati neile üle 2500 venelase varjupaigataotlus.

Putin tahab taastada sõbralikke suhteid Läänega, et elavdada Venemaa majandust>>Venemaa ja USA vahelised suhted on kõige halvemad alates külmast sõja perioodist.

Enamik Venemaa sõjandus- ja poliitilisi eksperte loeb pöördepunktiks Putini esinemist Müncheni julgeolekukonverentsil 10. veebruaril 2007. a. Siis kritiseeris ta esmakordselt USA ühepooluselist võimu Ameerika kaitseminister Robert Gatesi ja teiste Ühendriikide delegatsiooni liikmete juuresolekul.

Venemaa ja lääne suhted halvenesid veelgi Ukraina ja Krimmi ümber tekkinud olukorra tõttu. Moskva on korduvalt teatanud et tema ei ole Ukraina konflikti ega Minski lepingute osapooleks.

Tagid:
varjupaik, Dmitri Peskov, USA, Venemaa

Peamised teemad

 • Venemaa president Vladimir Putin ja Austria välisminister Karin Kneissl (punases mantlis)

  Putini nelja aasta tagune kohtumine Berlusconiga üksnes toonitab presidendi eelseisva Austria-külastuse erakordset iseloomu. Karin Kneisslit seob Venemaa presidendiga lühiajaline, hiljutine ja sugugi mitte ametlik tutvus.

  23
 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  58
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  26