20:14 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Välisuudised
lühendatud link
2801

Ameerika Ühendriikide kodakondsus- ja immigratsiooniteenistuse andmetel on 2017. aastal esitati neile üle 2500 venelase varjupaigataotlus.

TALLINN, 4. mai — Sputnik. Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov teatas, et käigupealt on raske usaldada informatsiooni väidetavast rekordarvust USA-s varjupaika taotlevatest venelastest, nendesse arvudesse tuleb suhtuda äärmise umbusuga, edastas RIA Novosti.

"Mitte kuidagi. Me ei tea, kui usaldusväärsed need andmed on. Ütleme nii, et valeinformatsiooni on maa ja ilm, peate olema kõigi andmete suhtes väga ettevaatlikud. Käigupealt ei saa neid kindlasti uskuda," vastas Peskov neljapäeval, 3. mail ajakirjanike küsimusele, kuidas Kreml kommenteerib ajakirjanduses avaldatud andmeid rekordarvust USAs varjupaika taotlenud venelastest.

Venemaa ärimehed kaotasid päevaga üle 15 miljardi dollari>>

Ameerika Ühendriikide kodakondsus- ja immigratsiooniteenistuse andmetele tuginedes on teatatud, et 2017. aastal esitati neile üle 2500 venelase varjupaigataotlus.

Putin tahab taastada sõbralikke suhteid Läänega, et elavdada Venemaa majandust>>Venemaa ja USA vahelised suhted on kõige halvemad alates külmast sõja perioodist.

Enamik Venemaa sõjandus- ja poliitilisi eksperte loeb pöördepunktiks Putini esinemist Müncheni julgeolekukonverentsil 10. veebruaril 2007. a. Siis kritiseeris ta esmakordselt USA ühepooluselist võimu Ameerika kaitseminister Robert Gatesi ja teiste Ühendriikide delegatsiooni liikmete juuresolekul.

Venemaa ja lääne suhted halvenesid veelgi Ukraina ja Krimmi ümber tekkinud olukorra tõttu. Moskva on korduvalt teatanud et tema ei ole Ukraina konflikti ega Minski lepingute osapooleks.

Tagid:
varjupaik, Dmitri Peskov, USA, Venemaa

Peamised teemad