23:40 25. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Prantsusmaa president Emmanuel Macron

Macron nimetas Austaalia peaministri naist "heamaitseliseks"

© AP Photo / Christophe Ena
Välisuudised
lühendatud link
1010

Prantsusmaa president Emmanuel Macron nimetas oma Sidneys peetud kõnes Austraalia peaministri Malcolm Turnbulli naist Lucy Turnbulli "maitsvaks".

TALLINN, 5. mai — Sputnik. Kõige tõenäolisemalt kasutas ta oma ingliskeelses kõnes väljendit delicious ebaõnnestunud tõlkena prantsuse keelest, vahendas RIA Novosti

Nagu teatas väljaanne Vanity Fair, leidis segadus aset kahe riigi riigipeade kohtumisel Sidneys kus Prantsusmaa president visiidiga viibis. "Ma tahan teid teie külalislahkuse eest tänada, tänada teid ja teie heamaitselist naist," vahendas ajakiri Prantsusmaa presidendi Macroni sõnu.

Macron peab Putinit tugevaks meheks ja presidendiks >>

Prantsusmaa presidendi tsitaadi edastasid paljud meediaväljaandred ja suhtlusvõrgustikud. Mõned Twitteri arutlusringis osalenud märkisid, et Prantsusmaa president väljendas end ilmselt valesti või tõlkis ebakorrektselt prantsuskeelse sõna delicieux, mis muuhulkgas tähendab "võluvat, vaimustavat". Inglise keeles kasutatakse seda terminit kõige sagedamini toidu kirjeldamiseks.

Emmanuel Macron saabus kolmepäevasele visiidile Austraaliasse teisipäeval. Põhilisteks küsimusteks, mida Prantsusmaa president oli pidanud arutama, on riikidevaheline koostöö riigikaitse, majanduse ja julgeoleku valdkonnas.

Prantsusmaa president Emmanuel Macron toob juunis kokku kümnest riigist koosneva nn tahte koalitsiooni, mille eesmärk on valmistada Euroopa relvajõud ette selleks, et koos kriisiolukordades tegutseda, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti neljapäeval.

Macron kaasab Eesti enda sõjalisse pakti >>

Ametnike sõnul allkirjastavad Prantsusmaa, Suurbritannia, Saksamaa, Itaalia, Hispaania, Hollandi, Belgia, Portugali, Taani ja Eesti kaitseministrid juunis Pariisis kavatsuste dokumendi, milles lubavad arendada välja ühise strateegilise tegevuse, jagada analüüse ja prognoose probleemsetest kohtadest, mis võivad vajada sekkumist, ning koordineerida oma jõud tulevaste operatsioonide jaoks.

Tagid:
inglise keel, heamaitseline, maitsev, delicious, Lucy Turnbull, Malcolm Turnbull, Emmanuel Macron, Austraalia, Prantsusmaa

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  30
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  15
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  11