04:30 27. Mai 2018
Tallinn+ 11°C
Kuula otse
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
Hawaii vulkaan on hävitanud 31 elumaja, illustreeriv foto

Hawaii vulkaan on hävitanud 31 elumaja

© AP Photo / Bullit Marquez
Välisuudised
lühendatud link
23 0 0

Hawaiil purskava vulkaani laava on hävitanud 31 elumaja, teadlaste sõnul paiskus laava enam kui 200 meetri kõrgusele õhku.

TALLINN, 7. mai — Sputnik. Suursaarel hakkas neljapäeval purskama Kilauea vulkaan, mistõttu on võimud soovitanud evakueeruda umbes 10 000 inimesel, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Vulkaan Mayon purskas laavat ja tuhapilvi >>

Suursaarel hakkas neljapäeval purskama Kilauea vulkaan, mistõttu on võimud soovitanud evakueeruda umbes 10 000 inimesel. Rohkem kui 1700 inimest on sundevakueeritud ja valmistuvad võimaluseks, et ei saa mõnda aega koju naasta.

Piirkonnas jätkusid pühapäeval ühtlasi järeltõuked pärast reedest 6,9 magnituudist maavärinat. Tegemist oli kõige tugevama Hawaiil aset leidnud maavärinaga rohkem kui 40 aasta jooksul.

Laava on voolanud 36 000 ruutmeetrile, kuid edasiliikumine on aeglane. Teadlased ei oska prognoosida, millal laavavool lakkab või kui kaugele see voolab.

Austraalias Sumatral toimus veebruaris rekordiline vulkaanipurse, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Ehkki tuhapilv ei ulatunud Medani linna ja lennuvälja maa-alani, kuulutas Austraalia vulkaanilise aktiivuse seirekeskus seoses vulkaanipurskega lennunduse jaoks välja punase häiretaseme.

Bali vulkaanipurske ohutase tõsteti kõrgeimale astmele >>

Sinabungi vulkaani kõrgus merepinnast on 2460 meetrit. Esmakordselt pärast ligi 400-aastast vaheaega purskas ta 2010. aastal, seejärel kordusid tuhapursked 2013. ja 2014. aastal.

2015. aasta juunis evakueeriti aktiviseerunud vulkaani ümbruskonnast ligi kuus tuhat inimest.

Tagid:
ühiskond, elumaja, laava, purskamine, Kilauea vulkaan, Hawaii, USA

Peamised teemad

 • Anton Tšehhov ja tema abikaasa Olga Knipper

  Tšehhovi tegelastel pole piisavalt kirge, meelekindlust ega leegitsevaid tundeid. Kuid tema proosast tekkivaid judinaid ei tohiks segi ajada autori enese kannatustega.

  19
 • Briti fännid

  Ukraina võimude suhtes valitsev lugupidamatus annab tunnistust ainult Ukraina ametivõimude absoluutsest suutmatusest, nad ei ole autoriteediks isegi suhteliselt väikesele ja väga spetsiifilisele noorterühmale.

  53
 • Tallinna vanalinna päevad

  Tänavuste vanalinnapäevade avaetendus algab 30. mail kell 19 Raekoja platsil kaskadööride retkega ratta seljas Pühavaimu tornist Raekoja torni ja sajandit kolmveerand tunniga läbi keriva lavastusega.

  12