19:54 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
President Putini ametissepühitsemine toimub Kremli palees

President Putini ametissepühitsemine toimub Kremli palees

© Sputnik / Vladimir Vyatkin
Välisuudised
lühendatud link
19 0 0

Esmaspäeval, 7. mail kell 12.00 asub uueks perioodiks valitud Vladimir Putin riigipea ametisse. Ta osaleb inauguratsioonitseremoonial neljandat korda ja juhib Venemaad järgmised kuus aastat.

TALLINN, 7. mai — Sputnik. Venemaa presidendi valimised toimusid käesoleva aasta märtsikuus. Vladimir Putin kogus 76,69% häältest. Vastavalt keskvalimiskomisjoni lõplikele andmetele andis oma hääle tegevpresidendile kokku 56 430 712 valija, teatas RIA Novosti.

Putini ametisseastumiseks valmistati eriline presidendimärk >>

Putin sai presidendiks 2000. aastal, 2004. valiti ta teiseks tähtajaks. 2008.a. valimistel ta ei osalenud, kuna Konstitutsioon ei luba ühel inimesel kolmel järjestikusel perioodil riiki valitseda. Vladimir Putinist sai riigipea uuesti 2012. aastal. 2018.a. oli tegevpresidendi valimisvõit rekordiliselt kõrge toetusprotsendiga.

Tseremoonia

Üritus algab keskpäeval ja kestab umbes 50 minutit, teatas RIA Novosti. Toimuvat kannavad üle paljud kohalikud ja välismaised telekanalid.

Ka Sputnik Eesti pakub oma lugejaile otseülekannet ametissepühitsemiselt, mis algab kell 12.00 kohaliku aja järgi.

Inauguratsiooniprotsess viiakse vastavalt "Venemaa Föderatsiooni presidendi valimisseadusele" läbi 30. päeval peale ametlike valimistulemuste teatavakstegemist keskvalimiskomisjoni poolt.

Putini ametisseastumiseks valmistati eriline presidendimärk, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Märgi keskseks osaks on ordeni "Teenete eest Isamaa hüvanguks" suur rist, läbimõõduga 6 sentimeetrit. Märk on valmistatud kullast, puhtusega 999.

Prantsusmaa, Saksamaa ja Itaalia elanikud nimetasid Putini tugevaimaks liidriks >>

Prantsusmaa, Saksamaa ja Itaalia elanikud nimetasid Venemaa Föderatsiooni presidendi Vladimir Putini maailma tugevaimaks liidriks, kirjutas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
inauguratsioon, tseremoonia, ametlik, poliitika, presidendivalimised, Kreml, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  13
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  35
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  7