15:55 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Välisuudised
lühendatud link
4521

Venemaa presidendi ametivande andnud Vladimir Putin teatas, et riigi esmatähtsateks ülesanneteks peab saama hariduse ja tervishoiu kvaliteedi tõstmine ja ühtlasi emaduse ja lapsepõlve kaitse, ja ta lubas panustada kõik jõupingutused nende eesmärkide täitmiseks.

TALLINN, 7. mai — Sputnik. "Kallid sõbrad, riigipeana teen ma kõik selleks, et Venemaa õitsengut ja kuulsust veelgi suurendada, et õigustada ühiskondlikku nõudlust ja täita riigi kodanike lootusi," vahendas RIA Novosti Putini sõnu.

President Putini ametissepühitsemine toimub Kremli palees >>

Esmaspäeval astus Putin presidendina ametisse uueks kuueaastaseks ametiajaks. Üritus algas keskpäeval ja kestis umbes 50 minutit. Toimuvat kandsid üle paljud kohalikud ja välismaised telekanalid. Ka uudisteportaal Sputnik Eesti pakus oma lugejaile otseülekannet ametissepühitsemiselt.

Putini ametisseastumiseks valmistati eriline presidendimärk, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Märgi keskseks osaks on ordeni "Teenete eest Isamaa hüvanguks" suur rist, läbimõõduga 6 sentimeetrit. Märk on valmistatud kullast, puhtusega 999.

Venemaa presidendivalimised toimusid 18. märtsil. Valimisaktiivsuseks oli 67,54%. Ametisolev riigipea Vladimir Putin võitis valimised tulemusega 76,69% häältest, tema poolt hääletas riigi keskvalimiskomisjoni andmete kohaselt üle 56,4 miljoni valija.

Putin sai presidendiks 2000. aastal, 2004. valiti ta teiseks tähtajaks. 2008. a. valimistel ta ei osalenud, kuna Konstitutsioon ei luba ühel inimesel kolmel järjestikusel perioodil riiki valitseda. Vladimir Putinist sai riigipea uuesti 2012. aastal. 2018. a. oli tegevpresidendi valimisvõit rekordiliselt kõrge toetusprotsendiga.

Prantsusmaa, Saksamaa ja Itaalia elanikud nimetasid Putini tugevaimaks liidriks >>

Prantsusmaa, Saksamaa ja Itaalia elanikud nimetasid Venemaa Föderatsiooni presidendi Vladimir Putini maailma tugevaimaks liidriks, kirjutas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
emadus, tervishoid, ametivanne, poliitika, inauguratsioon, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad