23:39 25. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Moskvas näidatakse esmakordselt hüperhelikiirusega raketti Kinžal

Moskvas näidatakse esmakordselt hüperhelikiirusega raketti "Kinžal"

CC BY 4.0 / Министерство обороны РФ
Välisuudised
lühendatud link
Suure Isamaasõja võidu 73. aastapäev (19)
41 0 0

Moskvas toimuval Võiduparaadil osalevad hävitajad MiG-31K, mis varustatud uusima raketikompleksiga "Kinžal", teatas kaitseminister Sergei Šoigu.

TALLINN, 8. mai — Sputnik. Punase väljaku kohal lendavad ka hävitajad Su-30SM ja MiG-29SMT, strateegilised raketikandjad Tu-160, Tu-95MS, kaugpommitajad Tu-22M3, viienda põlvkonna hävitajad Su-57 ja muud lennukid, teatas RIA Novosti.

Armee lähiõhutoetuse hävitajad lendavad 150 meetri kõrgusel kiirusega 200 km/h. Operatiivtaktikalised, kaug- ja sõjaväe-transpordilennukid kulgevad 300-500 meetri kõrgusel 600 km tunnis.

Paraadil demonstreeritakse ka muid perspektiivseid relvamudeleid ja lahingutehnikat. Nende hulgas on seniitraketikompleksid "Tor-M2", lahingumasinad "Terminaator-2", robottehnilised kompleksid "Uran-6" ja "Uran-9", kaasaegsed mehitamata lennuaparaadid, armee maastikusõidukid ja lumekulgurid.

USA meedia: Pentagon valetab Vene õhutõrjest rääkides>>

Vladimir Putin tutvustas hüperheliraketti "Kinžal" ja teisi uusimaid relvasüsteeme oma ettekandes Föderaalassambleele 1. märtsil.

© Ruptly .
Moskvas näidatakse esmakordselt hüperhelikiirusega raketti "Kinžal".

Rakett on võimeline arendama kümnekordset helikiirust ja läbima garanteeritult kõiki eksisteerivaid õhu- ja raketitõrjesüsteeme, kandes tava- või tuumalõhkepäid kuni 2000 kilomeetri kaugusele.

"Kinžalid" suudavad hävitada potentsiaalse vastase lennukikandjaid, hävitajaid ja ristlejaid. Möödunud aasta detsembris seati kompleks Lõuna sõjaväeringkonnas testi-häirevalmidusse.

Teema:
Suure Isamaasõja võidu 73. aastapäev (19)
Tagid:
Kinžal, Võiduparaad, Vladimir Putin, Moskva

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  30
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  15
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  11