15:43 24. Märts 2019
Kuula otse
  • USD1.1302
  • RUB72.7425
President Kaljulaid suurõppuse Siil osalejatega

"Ole sina siil või ole sina madu": Puškov naeris välja Eesti presidendi avalduse

© Estonian Defence Forces
Välisuudised
lühendatud link
Õppus Siil 2018 (21)
78859

Venemaa senaator Aleksei Puškov kommenteeris Twitteris Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulajdi avalduse, milles too hindas kõrgelt Eesti sõjaväelaste professionaalsust.

TALLINN, 8. mai — Sputnik. Maikuus toimub Eestis riigi iseseisvuse ajaloo suurim sõjaväeõppus Siil 2018. Kaljulaid külastas õppust ja märkis ära kaitseväelaste sõjalise väljaõppe kõrget taset, edastab RIA Novosti.

"Eesti riigipea oli õppusest "Siil 2018" vaimustuses: "Keegi ei julge meid puutuda, kui me oleme sellised, nagu "Siil". Kuid ei tasu muretseda: olgu Eesti siil, nastik või isegi madu, ei puutu teda nagunii keegi. Kellele teda vaja peaks olema? Tal ei tasuks end ületähtsustada," kirjutas senator.

​President Kersti Kaljulaid külastas laupäeval, 5. mail Lõuna-Eestis Kaitseväe suurõppust Siil, et saada ülevaade õppuse kulgemisest ja kohtuda reservväelaste, ajateenijate ja liitlassõduritega.

Riigipea tutvus Otepää lähistel õhuväe Tõikamäe radariposti tegevusega ja lisaõppekogunemisel osalevate reservväelastega.

Seejärel siirdus president Kaljulaid Ühendkuningriigi maaväe kopteriga Lynx Wildcat AH1 Rõuge piirkonda, kus kohtus
2. jalaväebrigaadi ajateenijate ja Ameerika Ühendriikide kaitseväelaste ning Lõuna maakaitsepiirkonna reservväelastega.

Керсти Кальюлайд на учениях Ёж-2018
President Kaljulaid suurõppuse Siil osalejatega.

Õppusel osaleb üle 15 tuhande kaitseväelase, kaitseliitlase, reservväelase, politseiniku, päästja ja umbes kaks tuhat liitlast 15 NATO ja partnerriikidest.

Teema:
Õppus Siil 2018 (21)
Tagid:
Siil, Aleksei Puškov, Kersti Kaljulaid, Eesti

Peamised teemad