11:51 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
President Kaljulaid suurõppuse Siil osalejatega

"Ole sina siil või ole sina madu": Puškov naeris välja Eesti presidendi avalduse

© Estonian Defence Forces
Välisuudised
lühendatud link
Õppus Siil 2018 (21)
78059

Venemaa senaator Aleksei Puškov kommenteeris Twitteris Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulajdi avalduse, milles too hindas kõrgelt Eesti sõjaväelaste professionaalsust.

TALLINN, 8. mai — Sputnik. Maikuus toimub Eestis riigi iseseisvuse ajaloo suurim sõjaväeõppus Siil 2018. Kaljulaid külastas õppust ja märkis ära kaitseväelaste sõjalise väljaõppe kõrget taset, edastab RIA Novosti.

"Eesti riigipea oli õppusest "Siil 2018" vaimustuses: "Keegi ei julge meid puutuda, kui me oleme sellised, nagu "Siil". Kuid ei tasu muretseda: olgu Eesti siil, nastik või isegi madu, ei puutu teda nagunii keegi. Kellele teda vaja peaks olema? Tal ei tasuks end ületähtsustada," kirjutas senator.

​President Kersti Kaljulaid külastas laupäeval, 5. mail Lõuna-Eestis Kaitseväe suurõppust Siil, et saada ülevaade õppuse kulgemisest ja kohtuda reservväelaste, ajateenijate ja liitlassõduritega.

Riigipea tutvus Otepää lähistel õhuväe Tõikamäe radariposti tegevusega ja lisaõppekogunemisel osalevate reservväelastega.

Seejärel siirdus president Kaljulaid Ühendkuningriigi maaväe kopteriga Lynx Wildcat AH1 Rõuge piirkonda, kus kohtus
2. jalaväebrigaadi ajateenijate ja Ameerika Ühendriikide kaitseväelaste ning Lõuna maakaitsepiirkonna reservväelastega.

Керсти Кальюлайд на учениях Ёж-2018
President Kaljulaid suurõppuse Siil osalejatega.

Õppusel osaleb üle 15 tuhande kaitseväelase, kaitseliitlase, reservväelase, politseiniku, päästja ja umbes kaks tuhat liitlast 15 NATO ja partnerriikidest.

Teema:
Õppus Siil 2018 (21)
Tagid:
Siil, Aleksei Puškov, Kersti Kaljulaid, Eesti

Peamised teemad

 • Venemaa president Vladimir Putin ja Austria välisminister Karin Kneissl (punases mantlis)

  Putini nelja aasta tagune kohtumine Berlusconiga üksnes toonitab presidendi eelseisva Austria-külastuse erakordset iseloomu. Karin Kneisslit seob Venemaa presidendiga lühiajaline, hiljutine ja sugugi mitte ametlik tutvus.

  23
 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  58
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  26