19:57 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
President Kaljulaid suurõppuse Siil osalejatega

"Ole sina siil või ole sina madu": Puškov naeris välja Eesti presidendi avalduse

© Estonian Defence Forces
Välisuudised
lühendatud link
Õppus Siil 2018 (21)
77057

Venemaa senaator Aleksei Puškov kommenteeris Twitteris Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulajdi avalduse, milles too hindas kõrgelt Eesti sõjaväelaste professionaalsust.

TALLINN, 8. mai — Sputnik. Maikuus toimub Eestis riigi iseseisvuse ajaloo suurim sõjaväeõppus Siil 2018. Kaljulaid külastas õppust ja märkis ära kaitseväelaste sõjalise väljaõppe kõrget taset, edastab RIA Novosti.

"Eesti riigipea oli õppusest "Siil 2018" vaimustuses: "Keegi ei julge meid puutuda, kui me oleme sellised, nagu "Siil". Kuid ei tasu muretseda: olgu Eesti siil, nastik või isegi madu, ei puutu teda nagunii keegi. Kellele teda vaja peaks olema? Tal ei tasuks end ületähtsustada," kirjutas senator.

​President Kersti Kaljulaid külastas laupäeval, 5. mail Lõuna-Eestis Kaitseväe suurõppust Siil, et saada ülevaade õppuse kulgemisest ja kohtuda reservväelaste, ajateenijate ja liitlassõduritega.

Riigipea tutvus Otepää lähistel õhuväe Tõikamäe radariposti tegevusega ja lisaõppekogunemisel osalevate reservväelastega.

Seejärel siirdus president Kaljulaid Ühendkuningriigi maaväe kopteriga Lynx Wildcat AH1 Rõuge piirkonda, kus kohtus
2. jalaväebrigaadi ajateenijate ja Ameerika Ühendriikide kaitseväelaste ning Lõuna maakaitsepiirkonna reservväelastega.

Керсти Кальюлайд на учениях Ёж-2018
President Kaljulaid suurõppuse Siil osalejatega.

Õppusel osaleb üle 15 tuhande kaitseväelase, kaitseliitlase, reservväelase, politseiniku, päästja ja umbes kaks tuhat liitlast 15 NATO ja partnerriikidest.

Teema:
Õppus Siil 2018 (21)
Tagid:
Siil, Aleksei Puškov, Kersti Kaljulaid, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  13
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  35
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  7