19:43 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Läti välisministeerium

Läti välisminister rääkis rünnakust Läti saatkonnale Moskvas

© Sputnik / Sergey Melkonov
Välisuudised
lühendatud link
41 0 0

Registreerimata partei "Teine Venemaa" liikmed "heitsid Läti Moskva saatkonda suitsupommid".

TALLINN, 10. mai — Sputnik. Läti suursaatkonda Moskvas rünnati, ütlesLäti välisminister Edgar Rinkevich, edastab RIA Novosti.

"Läti suursaatkonda Moskvas rünnati. Läti esitab Venemaa välisministeeriumile protestinoodi, et tagada diplomaatilise esinduse puutumatus ja turvalisus. Sellised provokatsioonid on lubamatud, Venemaa peab tegutsema vastavalt," kirjutas Rinkevich Twitteris.

​Registreerimata partei "Teine Venemaa" oli varem teatanud, et tema liikmed "heitsid Läti Moskva saatkonda suitsupommid", märkides, et selle aktsiooniga väljendavad nad protesti Läti venekeelse koolihariduse eest võitleva inimõiguste aktivisti Vladimir Lindermansi kinnipidamisele.

Euroopa viskas Baltikumi tiiki kivi: pritsmeid on palju, tolku aga vähe>>

Agentuuril RIA Novosti ei ole sündmuste kohtaveel Venemaa õiguskaitseorganite kommentaare.

Lindermani pidasid maskides inmesed kinni ühiskondliku transpordi peatuses teisipäeval, 8. mail. Praegu viibib ta ajutise kinnipidamise isolaatoris. Läti kaitsepolitseiamet on alustanud kriminaalmenetlust pärast märtsi lõpus toimunud Läti lastevanemate koosolekut, mille osavõtjad väljendasid vastuseisu koolihariduse üleviimise vastu läti keelele.

Õiguskaitseorganite andmetel alustati menetlust "riigivastase kuriteo", samuti muude kriminaalsüütegude tunnustel.

Läti Seima oli varem heaks kiitnud haridusseaduse muutmise, milles nähti ette kõikide riigi koolide üleviimise läti õppekeelele 2021-2022 õppeaastal.

Lätis on umbes kaks miljonit inimest, kellest umbes 40 protsenti on venekeelsed.

Vabariigis on üks riigikeel — läti keel, vene keelel on võõrkeele staatus.

Tagid:
rünnak, saatkond, Vladimir Lindermans, Moskva, Läti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  13
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  35
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  6