04:34 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
USA avas Iisraeli saatkonna Jeruusalemmas (23)
5301

Iisraeli relvajõudude ametlik esindaja Jonathan Konrikus teatas, et enne õhurünnakuid Süüriale teavitasid ametivõimud Venemaad.

TALLINN, 10. mai — Sputnik. Sõjaväeteates märgitakse, et naaberriigi territooriumil paiknevad sihtmärgid kuuluvad Al-Quds nimelisele formeeringule, teatas RIA Novosti.

Rünnatud objektide hulgas on Damaskusest lõunapoole jääv Iraani sõjaväelaager, pealinna lennujaamas paiknenud relvalaod ja vaatluspunktid, samuti piiri lähedal asuvad Al-Quds'ile kuuluvad muud positsioonid ja relvad.

"Samuti hävitati sõiduk, millelt tulistati Iisraeli pihta rakette," teatasid sõjaväelased, lisades, et Iraani väed kasutasid Golani kõrgendikel paiknevate Iisraeli positsioonide pommitamiseks reaktiivmürske "Grad" ja "Fajr-5".

Iraan rikkus oma rahvusvahelisi kohustusi
© Sputnik / Сергей Мамонтов

Lisaks rünnati mitmeid õhutõrje raketisüsteeme. Iisraeli armee esindaja sõnul eiras Süüria õhutõrje üleskutset mitte sekkuda operatsiooni käiku ning vastuseks tulele maapinnalt ründas õhuvägi mitut SA-5, SA-2, SA-22 ja SA-17 õhutõrjekompleksi.

Iisrael rääkis "kuumast liinist" Süürias asuva Venemaa õhujõudude baasiga>>

Armee märkis, et kõik ühes viimaste aastate suurimas operatsioonis osalenud lennukid pöördusid õnnelikult oma baasidesse tagasi ja selle rünnaku esile kutsunud raketilöök ei tekitanud Iisraelile kahju. "Ükski öösel tulistatud rakettidest, ei langenud Iisraeli kontrolli all olevale territooriumile," täpsustasid sõjaväelased.

Relvajõudude ametlik esindaja Jonathan Konrikus teatas, et enne õhurünnakuid Süüriale teavitasid ametivõimud Venemaad. Sõjavägi rõhutas, et Iisrael ei ole huvitatud konflikti edasisest eskaleerumisest Iraaniga ja kutsus Teherani üles hoiduma edasisest rünnakutest.

Öine vahejuhtum

Umbes kesköö paiku teatasid Iisraeli sõjaväelased, et Süürias paiknevad Iraani al-Qudsi allüksused tulistasid umbes kakskümmend raketti Golani kõrgendikel paiknevate Iisraeli armee positsioonide suunas. Armee esindaja kinnitas, et osa rakettidest tegi kahjutuks õhutõrjepatarei "Iron Dome".

RIA Novosti allikas Beiruti lennujaamast rääkis agentuurile, et Iisraeli õhujõudude lennukid ründasid Süüria sõjalisi objekte läbi Liibanoni õhuruumi.

Süüria sõjavägi teatas omakorda, et nende õhutõrje lasi alla kümneid Iisraeli rakette, millest enamik ei tabanud sihtmärke. Ülejäänud raketid "tabasid vaid üksikuid õhutõrjeobjekte, radarit ja laskemoonaladu."

Teema:
USA avas Iisraeli saatkonna Jeruusalemmas (23)
Tagid:
rünnak, Süüria, Iisrael

Peamised teemad