01:33 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
Аssad vastas teda loomaks nimetanud Trumpile

Аssad vastas teda loomaks nimetanud Trumpile

Пресс-служба президента Сирии Башара Асада / Sputnik
Välisuudised
lühendatud link
9640

Süüria president Bashar al-Assad kahtleb, kas tema kohtumine Donald Trumpiga on lähiajal võimalik.

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Igal kohtumisel peab olema tulemus, kuid pole teada, mida võib saavutada niisuguse ettearvamatu poliitikuga nagu Trump, lisas Süüria riigipea, edastab RIA Novosti.

Veel üheks põhjuseks on see, et Damaskuses ei usuta, et Trump kontrollib USA-d.

"Me leiame, et pigem kontrollib reaalne riik iga USA presidenti. Nii on USA-s alati olnud, või on vähemalt viimased 40 aastat – Nixoni aegadest peale, võib-olla ka varem, aga nüüd üha intensiivsemalt ning kõige ägedamal juhul Trumpi puhul," täpsustas Assad.

Vastates USA presidendile, kes nimetas teda "elajas Assadiks", küsis Süüria Araabia Vaariigi juht, kas see retoorika vastab ameerikalikule kultuurile. "Ma ei arva, et maailmas on olemas ühiskond, kel ongi kasutuses sedasorti keel," ütles ta.

Olukord Süürias pärast USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa rünnakut>>

Assad lisas, et suhtub säärastesse ütlustesse nagu poliitik – talle isiklikult need ei mõju. "Tähtis on see, kuidas miski mõjutab minu riiki, sõda, terroriste ja õhkkonda, milles me elame," lausus ta kokkuvõtteks.

Süüria "keemiarünnaku" konflikt>>

Aprillis kirjutas Trump Twitteris, et "president Putin, Venemaa ja Iraan vastutavad toetuse eest elajas Assadile". Kremlis nimetati niisuguseid ütlusi Süüria seadusliku presidendi kohta "solvavateks ja sobimatuteks".

Tagid:
Donald Trump, Bashar al-Assad, Süüria, USA

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  70
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  64
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46