08:55 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Аssad vastas teda loomaks nimetanud Trumpile

Аssad vastas teda loomaks nimetanud Trumpile

Пресс-служба президента Сирии Башара Асада / Sputnik
Välisuudised
lühendatud link
8540

Süüria president Bashar al-Assad kahtleb, kas tema kohtumine Donald Trumpiga on lähiajal võimalik.

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Igal kohtumisel peab olema tulemus, kuid pole teada, mida võib saavutada niisuguse ettearvamatu poliitikuga nagu Trump, lisas Süüria riigipea, edastab RIA Novosti.

Veel üheks põhjuseks on see, et Damaskuses ei usuta, et Trump kontrollib USA-d.

"Me leiame, et pigem kontrollib reaalne riik iga USA presidenti. Nii on USA-s alati olnud, või on vähemalt viimased 40 aastat – Nixoni aegadest peale, võib-olla ka varem, aga nüüd üha intensiivsemalt ning kõige ägedamal juhul Trumpi puhul," täpsustas Assad.

Vastates USA presidendile, kes nimetas teda "elajas Assadiks", küsis Süüria Araabia Vaariigi juht, kas see retoorika vastab ameerikalikule kultuurile. "Ma ei arva, et maailmas on olemas ühiskond, kel ongi kasutuses sedasorti keel," ütles ta.

Olukord Süürias pärast USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa rünnakut>>

Assad lisas, et suhtub säärastesse ütlustesse nagu poliitik – talle isiklikult need ei mõju. "Tähtis on see, kuidas miski mõjutab minu riiki, sõda, terroriste ja õhkkonda, milles me elame," lausus ta kokkuvõtteks.

Süüria "keemiarünnaku" konflikt>>

Aprillis kirjutas Trump Twitteris, et "president Putin, Venemaa ja Iraan vastutavad toetuse eest elajas Assadile". Kremlis nimetati niisuguseid ütlusi Süüria seadusliku presidendi kohta "solvavateks ja sobimatuteks".

Tagid:
Donald Trump, Bashar al-Assad, Süüria, USA

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  52
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  70
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  78