15:18 26. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Välisuudised
lühendatud link
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
4910

Valged Kiivrid on USA rahast ilma jäänud. USA Riigidepartemang külmutas selle organisatsiooni rahastamise. Süüria "keemiarünnakute" libafilmide väntamiseks jääb ainuüksi annetustest väheks.

Kirill Bakejev, raadio Sputnik

USA lõpetas Süürias valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid rahastamise. Vähemasti esialgu. Washingtonis ei ole rahaeraldust kinnitatud, seetõttu tuli Riigidepartemangu Lähis-Ida bürool valgekiivrite toetamine peatada.

USA välisministeerium katkestas "Valgete Kiivrite" rahastamise >>

Kuidas aga on lugu põhirahastusega? On ju tegemist valitsusvälise ühendusega ja selle esindajad on korduvalt rääkinud, et tegutsetakse vabatahtlike annetuste toel.

Selgus, et kõik pole siiski nii lihtne: USA meediakanalid on kõnelnud sestsamast organisatsioonist pärit allikatega ja nood on ütelnud et kolmandik nende eelarvest tuli otse USA valitsuselt ja juhul, kui rahastamist ei taastata, suudavad Valged Kiivrid vaid kuu või paar vastu pidada.

Asjatundjad eeldavad, et see on seotud USA Lähis-Ida strateegia ümbermängimisega. Süüria ei ole enam kuigivõrd huvipakkuv ning seega tuleb ballastist lahti saada. Iraan on juba tõsine siht.

Pealekauba tegutsevad valgekiivrid juba väga saamatult. Tõsi, suhtlusvõrgustikku ilmub salvestisi, millelt on näha, kuidas needsamad poisid "kannatanutele" grimmi näkku maalivad ja neile sõnu dikteerivad, mida seejärel kaamera ees lausuda.

Vene välisministeerium soovitas ÜRO Julgeolekunõukogul "keemiarünnaku" ohver ära kuulata >>

On üsna tõenäoline, et lähiajal mäletavad Valgeid Kiivreid ainult Oscari filmiauhindade friigid. Nemad on nii või teisiti teeninud välja kujukese lühifilmi eest iseenda kohta. Aga nagu teada, loodus tühja kohta ei salli.

Nii et teiste riikide poolt rahastatud valitsusvälise ühenduse niši hõivab pigem mõni teine samalaadne meeskond. Vahest korralikum ja keerulisem, aga millist nime ta kandma hakkab, ei olegi eriti oluline.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
Tagid:
lavastus, keemiarünnak, rahastamine, libauudis, Valged kiivrid, Riigidepartemang, USA, Süüria

Peamised teemad