04:53 23. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB74.1694
Pariisis sai noarünnakus surma kaks inimest

Pariisis sai noarünnakus surma kaks inimest

© REUTERS / Reuters TV
Välisuudised
lühendatud link
1301

Prantsusmaa pealinna Pariisi kesklinnas sai laupäeval noarünnakus surma naine ja veel neli inimest sai haavata, kellest kahe vigastused on rasked. Politsei lasi ründaja maha.

TALLINN, 13. mai — Sputnik. Uudisteagentuuri AFP andmetel leidis noarünnak aset linna peamise ooperimaja juures. Piirkonnas asub hulgaliselt restorane, baare ning kultuuri- ja meelelahutusasutusi, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Prantsusmaal tuvastati 416 Islamiriigi* rahastajat >>

Politsei piiras kogu piirkonna sisse ja kohale saadeti hulgaliselt kiirabibrigaade. Vapustatud turistid vaatasid toimuvat turvatõkete tagant.

© Ruptly
Pariisis sai noarünnakus surma kaks inimest

"Ma istusin välikohvikus ja kuulsin kolme või nelja lasku. Kõik toimus väga kiiresti. Siis kohvikutöötajad käskisid meil kiiresti hoonesse varjuda. Siis ma läksin välja ja nägin ühte meest maas," kirjeldas 47-aastane Gloria.

Prantsusmaal saadeti tänavatele 97 000 julgeolekutöötajat >>

Siseminister Gerard Collomb ülistas sotsiaalmeedias politseiametnike kiiret ja otsustavat tegutsemist.

Noarünnaku eest võttis vastutuse sunniitlik äärmusrühmitus Islamiriik*, edastas islamistide internetikülgi jälgiv monitooringufirma SITE Intelligence. Prantsuse kohtuallikas teatas, et ründaja oli sündinud Tšetšeenias 1997. aastal.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Ирина Калашникова

"Pariisis läbi viidud pussitamisoperatsiooni sooritas Islamiriigi* sõdur," ütles Islamiriigi* esindaja pühasõdalaste uudisteagentuurile Amaq.

Viimase kolme aasta jooksul on Prantsusmaal islamiäärmuslaste rünnakutes tapetud 245 inimest.

Prantsuse terroritõrjeprokuröri François Molins'i sõnul on Prantsuse julgeolekujõud tuvastanud 416 Islamiriigi* prantslasest doonorit ja 320 rahakogujat peamiselt Türgis ja Liibüas, kes saatsid summad edasi džihadistidele, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aprilli lõpus.

Pariisis toimus aprillis rahvusvaheline konverents, kus arutatati võitlust terrorismi rahastamise vastu. Konverentsil osalesid 80 riigi ministrid ja ligi 500 eksperti.

Kuhu on kadunud tuhanded ISIS-e võitlejad ja nende perekonnad? >>

Prantsuse presidendi kantselei teatas, et ISIS*-i aastasissetulekut hinnatakse praegu miljardile dollarile.

*Venemaal ja paljudes teistes riikides keelustatud terroriorganisatsioon.

Tagid:
noarünnak, nuga, hukkunud, rünnak, terrorism, kiirabi, ISIS, politsei, Tšetšeenia, Pariis, Prantsusmaa

Peamised teemad