14:44 24. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Välisuudised
lühendatud link
2610

Venemaa president Vladimir Putin pidas Sotšis kohtumise Armeenia uue peaministri Nikol Pašinjaniga. Ta teatas, et Moskva plaanib poliitika- ja majandusvaldkondades Jerevaniga aktiivselt käsikäes tegutseda.

TALLINN, 14. mai — Sputnik. President Putin, nagu teatas RIA Novosti, rõhutas et vastastikune poliitiline koostöö saab toimuma kõigil tasanditel alates ÜRO-st ja lõpetades piirkondlike organisatsioonidega – seda nii julgeoleku kui ka majandusarengu valdkonnas.

Kremlis loodetakse Armeenia sisepoliitilise stabiilsuse säilimisele >>

Majanduse osas toonitas Putin, et Venemaa jääb Jerevanile juhtivaks kaubandus- ja majanduspartneriks, tema arvele langeb üle 25% Armeenia kaubakäibest ning Venemaa kapitalimahutused moodustavad 35% kõigist investeeringutest Armeenia majandusse.

Nikol Pašinjan omalt poolt kinnitas Armeenia ja Venemaa vahelisele liidule suunatud strateegilise kursi muutmatust ja märkis, et selles küsimuses "on Armeenias olemas konsensus".

Armeenia pealinn - Jerevan.
© Sputnik / Asatur Yesayants

Pašinjan avaldas ka lootust suhete arendamisele Venemaaga sõjatehnika valdkonnas, kõneldes oma sügavast muljest võiduparaadil ja väljendades "vaimustust Venemaa sõjatööstuskompleksi saavutuste üle".

Pašinjan tõi kahepoolses vestluses esile, et Armeenias hinnatakse kõrgelt tasakaalukat ja tasakaalustatud positsiooni, mida Venemaa vabariigi sisepoliitilise kriisi ajal ilmutas.

"See oli väga konstruktiivne positsioon. Ja ma usun, et seda hinnatakse kõrgelt mitte ainult meie valitsuse poolt, vaid ka Armeenia ühiskonnas üldse," teatas Pašinjan.

Olukorda Armeenias kommenteerides teavitas uudisteportaal Sputnik Eesti sellest, et poliitiline vastasseis Ameenias, mille kutsus esile riigi opositsioonierakondade vastuseis endise presidendi Serž Sargsjani määramisele riigi valitsusjuhiks, päädis opositsioonikandidaadi Nikol Pašinjani valimisega sellele ametikohale.

Armeenia parlament hääletas Pašinjani kandidatuuri vastu >>

Armeenia Rahvuskogus 2018. aasta 8. mail toimunud teises valimisvoorus hääletas fraktsioonide Elk, Tsarukjani Blokk ja Dašnaktshutjun esitatud Pašinjani kandidaatuuri poolt 59 rahvasaadikut nõutava 53 juures. Vastu hääletas 42 rahvasaadikut. Opositsioonikandidaat sai valituks tänu valitseva Armeenia Vabariikliku Partei (RPA) häältele.

Tagid:
majandus, kohtumine, kaubandus, poliitika, Nikol Pašinjan, Vladimir Putin, Sotši, Armeenia, Venemaa

Peamised teemad