07:46 18. Jaanuar 2019
Kuula otse
  • USD1.1396
  • RUB75.9004
Venemaa toetab Venemaa-vastaste sanktsioonide tõttu kannatanuid

Venemaa toetab Venemaa-vastaste sanktsioonide tõttu kannatanuid

© Sputnik / Наталья Селиверстова
Välisuudised
lühendatud link
3420

Venemaa lülitas vastusanktsioonide eelnõusse punkti Venemaa-vastaste sanktsioonide tõttu kannatada saanud majandusharude ja ettevõtete toetamise kohta.

TALLINN, 15. mai — Sputnik. Vastusanktsioonide eelnõusse lisati punkt konkreetsete ettevõtete ja monolinnade toetamisest, kes on sanktsioonide ja Venemaa vastumeetmete tõttu kannatada saanud, teatas RIA Novosti.

"Me võtame kasutusele vastumeetmed ja ühtlasi kindlustame ja toetame neid," ütles Riigiduuma esimees Vjatšeslav Volodin seadusandlusnõukogu istungil, kus seda eelnõu arutati.

Riigiduuma on juba esitanud vastava seisukoha, soovitades valitsusel seda seadusemuudatust 2019. aasta eelarve kujundamisel ning 2020. ja 2021. aasta planeerimisperioodil arvesse võtta.

Eelnevalt on Volodin ja fraktsioonide juhid viinud alamkotta seaduseelnõu vastusest USA ja teiste riikide sanktsioonidele.

Dokument annab valitsusele õiguse kehtestada presidendi otsuse kohaselt 16 erinevat vastumeedet. Nende hulgas on keeld või piirangud konkreetsetest riikidest pärit põllumajandussaaduste, alkoholi- ja tubakatoodete, ravimpreparaatide sisseveole, aga ka keeld või piirangud haruldaste muldmetallide väljaveole. Lisaks sellele on võimalik peatada koostöö tuumaenergia, lennukiehituse ja raketimootorite osas.

Duumasse esitati eelnõu USA sanktsioone täitvate venemaalaste karistamiseks>>

USA ja mõned teised lääneriigid rakendavad juba mitmendat aastat Venemaa suhtes sanktsioonipoliitikat. Esmajoones on see seotud Ukraina kriisiga.

Viimati laiendas Washington piirangumeetmeid Moskva vastu aprilli algul. Nimekiri hõlmab 24 riigiametnikku ja ettevõtjat ning 14 ettevõtet.

USA-s nimetati toimuvat "signaaliks Venemaale" ja täpsustati, et see ei ole seotud konkreetsete sündmustega. Põhjuseks toodi "Venemaa jätkuvad ja aina häbiväärsemad käitumisviisid kogu maailmas".

Venemaa vastuseks sai vastusanktsioonide seaduseelnõu.

Venemaa vastased sanktsioonid ja riikide kaubavahetus
© RIA novosti, Infographics
Venemaa vastased sanktsioonid ja riikide kaubavahetus
Tagid:
sanktsioonid, Riigiduuma, USA, Venemaa

Peamised teemad