10:56 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Välisuudised
lühendatud link
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
3703

Ukraina julgeolekuteenistuse töötajad on tunginud RIA Novosti Ukraina kontorisse.

TALLINN, 15. mai — Sputnik. Kiievis vahistati väljaande RIA Novosti Ukraina ajakirjanik Kirill Võšinski, teatasid tema kolleegid.

Nende sõnul toimus see tänaval tema kodu lähedal, teatab RIA Novosti.

Hiljem saabus info, et Ukraina julgeolekuteenistuse töötajad on tunginud RIA Novosti Ukraina kontorisse. Ajakirjanik, kes ruumis viibib, ei ole enam ühendust võtnud.

Telekanali RT ja rahvusvahelise uudisteagentuuri ja raadio Sputnik peatoimetaja Margarita Simonjan kommenteeris olukorda soses Ukraina julgeolekuteeenistuse SBU tegevustega RIA Novosti Ukraina suhtes oma võrgulehel sotsiaalvõrgustikus. Tema arvates oli see intsident ametliku Kiievi kättemaks Venemaa edu eest Krimmi silla ehitamisel.

"Kiiev otsustas meile Krimmi silla eest kätte maksta. Nad tungisid meie kontorisse, töötajad ei saa ühendust võtta, väljaannet pole uuendatud, telefonid on blokeeritud," kirjutas Simonjan.

​Kuigi RIA Novosti Ukraina ressurss ei ole tema sõnul RIA "Rossija Segonjaga" juriidiliselt seotud, on ta tema infopartner.

​"Poolteist tundi pärast Võšinski arreteerimist blokeeriti toimetuste töötajate telefonid. Mis toimus või toimub — me ei tea. Võrguleht pole blokeeritud, kuid tundub, et seda ei uuendata," lisas Simonjan.

Simonjanil oli lühike vestlus Kirill Võšinski advokaadiga, kes ütles, et viibib koos kinnipeetud ajakirjanikuga ülekuulamisel SBU-s.

Ajakirjanike ahistamise juhtude arv Ukrainas ulatub kümnetesse. Venemaa välisministeerium on OSCE riike ja Euroopa Nõukogu ning rahvusvahelisi organisatsioone üles kutsunud Kiievi poliitikat hukka mõistma.

Главный редактор сайта РИА Новости Украина Кирилл Вышинский
© Sputnik / Владимир Трефилов
Kiievis vahistati väljaande RIA Novosti Ukraina ajakirjanik Kirill Võšinski.

Ukraina võimud on korduvalt tõkestanud Venemaa meediaväljaannete esindajate tööd, sealhulgas alatasa keelates neil riiki siseneda. 2015. aasta märtsis peatas Kiiev 115 Venemaa meediaesindaja akrediteeringud riiklike võimuorganite juures.

Kiievi ahistava survega on kokku puutunud ka ajakirjanikud meediarühmast Rossija Segodnja, mille koosseisu kuulub RIA Novosti. Nii ei lubatud läinud aastal riiki RIA Novosti ajakirjanikku Zahhar Vinogradovit ja meediaagentuuri Rossija Segodnja fotokorrespondenti Ramil Sitdikovit, kes oli akrediteeritud Eurovisiooni lõppvõistlusele.

Teema:
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
Tagid:
RIA Novosti Ukraina, julgeolekuteenistus, Kirill Võšinski, ajakirjanik, Ukraina

Peamised teemad