05:52 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
17232

Krimmi silla avamine on otsene kinnitus sellele, et isegi kõige väljakutsuvamad plaanid võivad teostuda, rõhutas Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov.

TALLINN, 15. mai — Sputnik. Teisipäeval, 15. mail avas Venemaa president Vladimir Putin pidulikult liikluse Krimmi sillal ja juhtis isiklikult veoauto sellest üle. Dmitri Peskovi sõnul on see tähtis ja sümboolne päev, kirjutab RIA Novosti.

Vaadake, kuidas ehitati Krimmi sild >>

Ta meenutas, et just Vladimir Putin oli selle projekti algatajaks. Nagu Peskov märkis, demonstreeris Venemaa riigipea taas, et isegi kõige väljakutsuvamad plaanid, mille osas on palju kahtlusi, võivad teoks saada.

President asus Kamazi roolis olles 30 masinast koosneva silla vastpidavust kontrolliva veoautokolonni eesotsas. Sõiduks Krasnodari kraist Kertši kulus 16 minutit.

© Sputnik
President Vladimir Putin Kamazi roolis

Enne seda tutvus riigipea silla ühtse juhtimiskeskuse ja kõigi teenistuste valmisolekuga transpordisõlme tööks. Silla maanteeosa avamise ohutuse eest vastutasid ligi 600 erakorraliste olukordade ministeeriumi töötajat.

Krimmi sillal käivitatakse autoliiklus >>

Sild ühendas Krimmi Krasnodari kraiga ja võttis oma 19 kilomeetrise ulatusega Portugalis asuvalt Vasco da Gama sillalt Euroopa pikima tiitli.

Ülesõidu läbilaskevõime moodustab 40 tuhat autot ja 47 rongipaari päevas, mis moodustab 14 miljonit reisijat ning 13 miljonit tonni kaupu aastas.

Autoliiklus lubatakse sillale 16. mail, teatati infokeskuses Krimmi sild. See on lepingus ettenähtust pool aastat varem.

Esimesena sõidavad üle silla Krimmi ja Kubani elanikud. Kergtranspordi ja reisibusside liiklus avatakse mõlemalt poolt Kertši lahte üheaegselt — kummaski suunas on kaks sõidurada.

Krimmi silla maanteeosa valmis plaanitust varem >>

Maanteeosa on varustatud 60 liiklusmärgiga. Lubatud sõidukiirus on 90 km/h. Rongiliiklus avatakse hiljem — 2019. a.

President andis Kertši silla ehitamise korralduse 2014. a. aprillis. Töid alustati 2016.a. veebruaris.

Tagid:
sümboolsus, Kamaz, veoauto, avamine, majandus, Krimmi sild, Dmitri Peskov, Vladimir Putin, Kertši väin, Krimm, Venemaa

Peamised teemad