20:03 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Krimmi sild

USA mõistis hukka Krimmi silla

© Фото: инфоцентр "Крымский мост"
Välisuudised
lühendatud link
10312

USA ja Euroopa Liit mõistsid teisipäeval hukka Krimmi ja Venemaad ühendava silla avamise.

TALLINN, 16. mai — Sputnik. USA välisministeerium mõistis hukka Krimmi ja Venemaad ühendava silla avamise, edastab ERR.

"Venemaa poolt silla ehitamine on nagu meeldetuletus Venemaa jätkuvast kavast rahvusvahelisi seaduse eirata," tõdes välisministeeriumi eestkõneleja Heather Nauert rõhutades, et Krimm on osa Ukrainast.

Euroopa Liit (EL) oli juba varem päeval teinud umbes samasisulise avalduse.

"Venemaa Föderatsioon on ehitanud Kertši silla Krimmi poolsaarele ilma Ukraina nõusolekuta. See kätkeb endas veel üht Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse rikkumist Venemaa poolt," ütles EL-i välisteenistuse kõneisik avalduses.

Zahharova: Merkel lahendas lõpuks ometi "Krimmi dilemma">>

"Silla ehitamise eesmärk on veelgi suurendada ebaseaduslikult annekteeritud poolsaare jõuga integreerimist Venemaaga ja selle isoleerimist Ukrainast, mille osa see endiselt on," märgiti avalduses.

Euroopa Liit toonitas, et jätkab Krimmi annekteerimise mittetunnustamist.

Teisipäeval, 15. mail avas Venemaa president Vladimir Putin pidulikult liikluse Krimmi sillal ja juhtis isiklikult veoauto sellest üle, teatas Sputnik Eesti teisipäeval, 15. mail.

President asus Kamazi roolis olles 30 masinast koosneva silla vastpidavust kontrolliva veoautokolonni eesotsas. Sõiduks Krasnodari kraist Kertši kulus 16 minutit.

Kiievis „eksiti" Krimmiga>>

Krimi ja Krasnojarski kraid ühendav sild üle Kertši väina on pikimaks sillaks Venemaal — selle pikkus on 19 kilomeetrit. Autoliikluse algus sillal oli esialgu kavandatud 2018. aasta detsembriks, kuid ehitajad jõudsid töödega lõpule enne graafikukohast tähtaega.

Krimmi silla teabekeskus teatas, et autoliiklus sillal üle Kertši väina käivitatakse 16. mail.

Krimm sai Venemaa piirkonnaks peale 2014. aasta märtsikuist rahvahääletust, kus valdav osa elanikkonnast ütles "jah". Referendum viidi läbi pärast Ukrainas 2014. aasta veebruaris toimunud riigipööret.

Ukraina peab endiselt Krimmi oma, kuid ajutiselt okupeeritud territooriumiks.

Krimmi poolsaar — kelle oma ta on?>>

Venemaa lükkab tagasi kõik süüdistused oma aadressil, meenutades, et Krimmi ja Sevastopoli kuulumine Venemaa koosseisu on legitiimne ja toimunud nende alade elanikkonna tahte kohaselt.

ÜRO põhikirja ja rahvusvahelisi seadusi ei ole rikutud. Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul on Krimmi küsimus "lõplikult lukku pandud".

Tagid:
sild, USA, EL, Ukraina, Venemaa, Krimm

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  14
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  35
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  7