15:51 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Välisuudised
lühendatud link
8620

Ukraina rahvuslaste polgu "Azov" võitleja Oleg Tolmatšov selgitas väljaandele UA1, miks ta keeldus endiste ja praeguste vigastada saanud sõjaväelaste spordivõistluste Invictus Games autasustamistseremoonial president Petro Porošenkol kätt surumast.

TALLINN, 16. mai — Sputnik. Kui tervitustseremoonia järjekord Tolmatšovini jõudis, ignoreeris ta presidendi väljasirutatud kätt ja läks temast mööda. Võitleja ei reageerinud riigipea tähelepanuavaldusele ka siis, kui viimane teda õlale patsutas, vahendas RIA Novosti.

Ukraina mereväeohvitserid ähvardavad tagasi Krimmi minna >>

"Ma olin nördinud tema igava esinemise pärast, kus ta kiitles sellega, et algatab eraldi ministeeriumi loomise veteranide ja sõjategevuses osalenute abistamiseks," kommenteeris Tolmatšov ja lisas et "sõda käib juba neljandat aastat" ja selliste asjadega tulnuks varem tegelda.

Ukraina president Petro Porošenko
© REUTERS / GLEB GARANICH

Tolmatšov on kindel, et kui sõda Porošenko süül pikaks ei veninuks, oleks haavatuid oluliselt vähem.

"Leian, et tema häbiväärne osalemine Rahvuslike mängude autasustamistseremoonial vaid solvas haavatud sõjaväelaste väärikust," toonitas Tolmatšov.

Lisaks ei meeldinud talle, et Porošenko "jutustas täiesti kohatult oma Saksamaa visiidist."

Samal ajal jäi "azovlane" rahule sellega, et tänavu osales mängudel rohkem haavatasaanuid kui mullu.

Ukraina rahvuskaardi "Azovi" polk osales Donbassi lahingutegevuses. Venemaal on tema võitlejate vastu algatatud kriminaalasi paragrahvide "Inimrööv", "Piinamine", samuti "Keelatud sõjapidamismeetodid ja –vahendid" alusel.

Ukraina mereväeohvitserid ähvardavad tagasi Krimmi minna, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aprillis. Rühm 2014. aastal Krimmist lahkunud Ukraina mereväeohvitsere pöördus riigi presidendi Petro Porošenko poole palvega anda neile poolsaarele mahajäänu asemele elamispind.

Läänelikud reformid halvavad Ukraina relvajõud >>

Avalikus kirjas märgivad meremehed, et 2014. aastal täitsid nad ülemjuhatuse käsku ja lahjusid Krimmist, jättes sinna oma vara ja teenistusliku elamispinna. Sellest ajast peale, kirjutavad ohvitserid, ei ole riigi juhtkond teinud mitte midagi mereväelaste ametikorteritega kindlustamiseks.

Tagid:
haavatud, autasustamine, tervitus, spordivõistlus, sõjaväelased, Azov, Petro Porošenko, Ukraina

Peamised teemad