08:10 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1708
  • RUB91.7763
Välisuudised
lühendatud link
6801

Krimmi silla avamist kommenteeris Suurbritannia ootuspärase hukkamõistuga. Vastuseks teatas Moskva, et on valmis jagama Suurbritanniaga keeruliste rajatiste ehitamise kogemust, mis sarnanevad Krimmi sillaga, näiteks üle La Manche´i. Juhul muidugi, kui London seda soovib.

TALLINN, 18. mai — Sputnik. Nõnda väitis Venemaa Ühendkuningriigi suursaatkonna pressisekretär, teatas RIA Novosti. Venemaa saatkonnas nenditi ühtlasi, et "Suurbritannia praegune poliitiline ladvik keeldub tunnistamast tänapäevaseid rahvusvahelisi tõsiasju."

Milles peitub Krimmi silla avamise sümboolsus >>

"Ei saa jätta muret tundmata selle üle, et vajaliku reageerimise asemel arvukatele inimõiguste ning sõnavabaduse rikkumistele ja ajakirjanike tagakiusamisele Ukrainas eelistab ametlik London alusetut kriitikat Venemaa ja krimlaste suhtes, kes on oma seadusliku valiku teinud," ütles pressisekretär.

Venemaa saatkonnas meenutati, et Suurbritannial on piisavalt omaenese territoriaalseid probleeme. Näiteks korraldati Falklandi saartel omal ajal referendum, mis Londoni vaatenurgast seadustas nende staatuse Suurbritannia meretaguse territooriumina.

"Tuleb välja, et seal tohib rahvahääletust korraldada, Krimmis aga ei tohi. Keeldumine krimlastele oma saatuse määramiseks õigust andmast on järjekordne näide ametliku Londoni "topeltstandardite" poliitikast," rõhutati saatkonnas.

Vaadake, kuidas ehitati Krimmi sild >>

Venemaa saatkonna pressisekretär väljendas veendumust, et Krimmi silla käikuandmine annab kaaluka panuse poolsaare õitsengusse ja tema elanike heaolusse ning "aitab kaasa krimlaste huvide kaitsmisele". "Kellest Londonis väidetavalt nii väga hoolitakse," lisas diplomaat irooniliselt.

Krimmi sild avati 15. mail. See on Venemaa pikim sild, tema pikkuseks on 19 kilomeetrit. Sild ehitati valmis kolme aastaga ja kätkeb endas tervet hulka põhimõttelisi insenertehnilisi uuendusi.

Silla rajamisele ja avamisele sai osaks pidev kriitika lääneriikide ja Ukraina poolt. Lugu läks koguni selleni, et ameerika ajakirjanik Tom Rogan tegi väljaandes Washington Examiner otsesõnu ettepaneku anda sillale raketilöök.

Rünnata Venemaad — kuidas Ameerika ajakirjanikust terrorist sai >>

Sellegipoolest avas Vladimir Putin sellel 15. mail autoliikluse. Pääs sillale on nüüd lubatud sõiduautodele ja reisibussidele. Veoautode liiklus avatakse orienteeruvalt 2018. aasta oktoobris ning rongiliiklus 2019. aasta lõpul.

Tagid:
ettepanek, kriitika, sõnavabadus, Krimmi sild, La Manche´i väin, Kertši väin, Suurbritannia, Krimm, Venemaa

Peamised teemad