11:13 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
6830

Hiina on valmis suurendama importi teistest riikidest, sealhulgas USAst ja väljendas lootust, et Washington kaotab tarbetud kaubanduspiirangud.

TALLINN, 18. mai — Sputnik. Hiina ei kavatse kaubelda USAga oma põhihuvide üle soodustuste saamiseks kaubandusläbirääkimistel, ütles neljapäeval Hiina kaubandusministeeriumi ametlik esindaja Gao Feng, edasatab raadio Sputnik.

"Hiina-USA kaubandus on turupõhine ja siin tuleb järgida turumajanduse põhimõtteid, antud juhul ei saa juhinduda plaanimajandusest. Me hakkame jõuliselt kaitsma oma õigusi ja seaduslikke huve. Hiina pool ei kavatse kaubelda USAga oma põhihuvide üle," ütles Gao Feng kommenteerides teateid Hiina järeleandmistest vastusena piirangute kaotamisele Hiina ettevõttele ZTE Corporation USAs.

Ta lisas, et Hiina on valmis suurendama importi teistest riikidest, sealhulgas USAst ja väljendas lootust, et Washington kaotab tarbetud kaubanduspiirangud.

"Loodame, et USA kaotab tarbetud kaubandustõkked, suhtub Hiinasse objektiivselt ja õiglaselt ning püüdleb vastastikuse kasu poole," ütles Hiina kaubandusministeeriumi esindaja.

The Washington Post teatas, et Hiina nõuab USAlt president Donald Trumpi väljakuulutatud sanktsioonidest loobumist, Hiina peale dumpinghindade kasutamise pärast WTOle esitatud kaebuse tagasikutsumist ja intellektuaalse omandi varguse uurimiste lõpetamist.

Trumpi ultimaatum — Hiina peab uuesti mahajäänuks muutuma>>

Beijing nõuab väidetavalt ka pärast Taevase Rahu väljakul 1989. aasta sündmusi kehtestatud sanktsioonide tühistamist, ekspordipiirangute leevendamist tehnoloogiavaldkonnas, Hiina tehnoloogial põhinevate toodete ja teenuste sisseostu ja kasutamise lubamist. Lisaks sellele on nõudmiste nimekirjas nõue mitte kehtestada piiranguid Hiina investoritele, lubada Hiinal osaleda USA taristuprojektides ja tugevdada Hiina intellektuaalse omandi kaitset.

Samuti on nimekirjas väidetavalt nõue lahendada õiglaselt Hiina telekommunikatsiooniseadmete tootja ZTE probleem.

Hiinal on kästud Ameerika "ära kägistada">>

Varem on Trump teatanud, et ta töötab koos Hiina esimees Xi Jinpingiga USA kehtestatud piirangute tühistamise kallal Hiina telekommunikatsiooniseadmete tootja ZTE suhtes.

Hiina delegatsioon eesotsas asepeaminister Wu Yi Liu'ga saabus Washingtoni, et osaleda kahe riigi vaheliste kaubandusläbirääkimiste järjekordses voorus, mis toimub 17.-18. maini. Läbirääkimisi juhib USA rahandusminister Steven Mnuchin koos kaubandusminister Wilbur Rossi ja USA kaubandusesindaja Robert Laitheiseriga. Need kohtumised on kahe nädala eest Pekingis toimunud kõneluste jätkuks. Käsitletakse peamiselt Hiina ja USA majandussuhete tasakaalustamist.

Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
Tagid:
eksport, import, USA, Hiina

Peamised teemad