19:45 05. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Välisuudised
lühendatud link
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
4611

Föderatsiooninõukogus tehti ettepanek koostada "Võšinski seadusakt" ja kehtestada Kiievi võimude vastu sanktsioonid ajakirjanike tagakiusamise eest Ukrainas.

TALLINN, 18. mai — Sputnik. Moskva nõuab portaali RIA Novosti Ukraina juhi Kirill Võšinski viivitamatut vabastamist, teatas välisministeerium, edastab RIA Novosti.

"Kutsume meie välismaa partnereid pöörama lõpuks ometi täit tähelepanu Ukrainas valitsevale seadusetusele, põhimõttelagedale võitlusele mis tahes teisitimõtlemise vastu. Loodame, et rahvusvahelised õiguskaitse- ja ajakirjandusstruktuurid ei jää Kirill Võšinski saatuse suhtes osavõtmatuiks," öeldakse avalduses.

Eelnevalt on Hersoni kohus otsustanud võtta portaali juhi kaheks kuuks vahi alla ilma võimaluseta kautsjoni maksmiseks.

Lääs on hämmingus: Ukraina torkas talle võitluses Venemaaga noa selga>>

Võšinski kaasus

Võšinski vahistati Kiievis 15. mai hommikul oma kodu kõrval, ning viidi öösel tapikorras Hersonisse. Ajakirjanikku kahtlustatakse riigireetmises ja isehakanud Donbassi vabariikide toetamises. Teda ähvardab 15 aastat vabadusekaotust.

Mitmetunnised läbiotsimised leidsid aset ka RIA Novosti Kiievi esinduses ja mõnede selle töötajate kodudes. Ülekuulamisele kutsuti seoses selle kaasusega 47 inimest.

Venemaa Föderatsiooninõukogu rahvusvaheliste suhete komitee juht Konstantin Kossatšov
© Sputnik / Владимир Федоренко

Kisseljov nõudis kinnipeetud RIA Novosti Ukraina ajakirjaniku vabastamist>>

Võšinski naine Irina ütles, et tal ei ole vähimatki teavet mehe kinnipidamise tingimustest. Samas on ajakirjanikul probleeme tervisega, ta ei saa hakkama ilma ravimiteta.

"Võšinski seadusakt"

Kremlis on Ukraina tegevus otsustavalt hukka mõistetud, lubades rakendada vastumeetmeid. Moskva saatis Kiievile protestinoodi nõudmisega lõpetada meedia esindajate ahistamine.

Föderatsiooninõukogus tehti ettepanek koostada "Võšinski seadusakt" ja kehtestada Kiievi võimude vastu sanktsioonid ajakirjanike tagakiusamise eest Ukrainas.

Ajakirjanduslikus kogukonnas on Ukraina võimude tegevus samuti hukka mõistetud. Nii nimetas meediaagentuuri Rossija Segodnja peadirektor Dmitri Kisseljov ajakirjaniku vahistamist lubamatuks ning süüdistusi riigireetmises absurdseteks. Meediaagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan omakorda nimetas ajakirjanikku Ukraina võimude pantvangiks.

Aktsioonid ajakirjaniku toetuseks

Reedel, 18. mail toimub Ukraina saatkonna juures Moskvas aktsioon RIA Novosti Ukraina ka meediaagentuuri Rossija Segodnja ajakirjanike toetuseks. Pikett algab kell 14.00 ja kestab kaks tundi. Aktsioonidest osavõtjad astuvad välja ebaseaduslike vahistamiste ja läbiotsimiste vastu, mis ajakirjanikele Ukrainas on osaks saanud.

Kisseljov ja Simonjan kutsusid üles kõiki, kes pole ükskõiksed, kohale tulema.

SBU töötajad on tunginud RIA Novosti Ukraina kontorisse>>

"Raske uskuda, et niisugune metsik jaht ajakirjanikele, kes lihtsalt oma tööd teevad, on üldse võimalik, liiatigi Euroopas. Aga nii see on," ütles meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja.

Kisseljov lausus samuti, et sotsiaalvõrgustikes käivitatakse Ukraina võimude tegevuse hukkamõistmiseks teemaviide #ЦеЕвропа.

Teema:
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
Tagid:
RIA Novosti Ukraina, välisministeerium, Margarita Simonjan, Kirill Võšinski, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad