18:39 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
Gaas - perspektiivne energia (142)
10530

Kui USA seab omaenese majandushuvid esiplaanile, peab ta olema valmis selleks, et eurooplased talitavad samaviisi.

TALLINN, 18. mai — Sputnik. Berliini hüpoteetiline loobumine Nord Stream 2-st ei garanteeri USA vedelgaasi impordi kasvu, väitis Saksamaa LV majandus- ja energeetikaminister Peter Altmaier, edastas RIA Novosti.

"USA otsib müügiturge. Me suhtume sellesse mõistvalt ja oleme valmis hoolitsema selle eest, et see gaas jõuaks hõlpsamini Saksamaani. Kuid käesoleval ajal jääb see märgatavalt kallimaks kui gaas, mida tarnitakse gaasijuhtme kaudu," teatas minister telekanali ARD otsesaates.

Altmaier lisas, et juhul kui USA seab omaenese majandushuvid esiplaanile, peab ta olema valmis selleks, et eurooplased talitavad samaviisi.

Nord Stream 2 ähvardavad Washingtoni sanktsioonid, illustreeriv foto
© Sputnik / Максим Блинов

Saksamaa välisminister "rõõmustas" Baltimaid ja Ukrainat "Vene toruga">>

Agentuur Bloomberg on osundusega USA abivälisministri asetäitja Sandra Oudkirkile varem teatanud, et Nord Stream 2 edasiarendamise korral võib Washington kaaluda seaduse "Sanktsioonidepõhisest vastutegevusest USA Vaenlastele" (Countering America's Adversaries Through Sanctions Act, CAATSA) raames vastumeetmeid. Ta põhjendas USA seisukohta sellega, et gaasijuhtme rajamine tugevdab Euroopa sõltuvust Venemaa gaasist.

Nord Stream 2

Nord Stream 2 projekt näeb ette kahetorulise gaasijuhtme ehitamist läbilaske koguvõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas, mis kulgeb Venemaa rannikult läbi Balti mere Saksamaani. Uus gaasijuhe plaanitakse ehitada Nord Streami kõrvale.

Poola nõuab Euroopa ja Venemaa gaasimiljarditelt 10% või muidu…>>

Projekti operaatorfirma Nord Stream 2 AG on juba saanud gaasijuhtme merealuse osa rajamiseks Saksamaa territoriaalvetes ja selles riigis vastuvõtuterminali ehitamiseks vajalikud ehitusload. Ehitusload on väljastanud ka Soome.

Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)
Tagid:
Nord Stream 2, Peter Altmaier, Berliin, Saksamaa, USA

Peamised teemad