04:34 27. Mai 2018
Tallinn+ 11°C
Kuula otse
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
Illustreeriv foto

Berliinis vastati USA ähvardusele kehtestada sanktsioonid Nord Stream 2 vastu

© Sputnik / Сергей Гунеев
Välisuudised
lühendatud link
6630

Kui USA seab omaenese majandushuvid esiplaanile, peab ta olema valmis selleks, et eurooplased talitavad samaviisi.

TALLINN, 18. mai — Sputnik. Berliini hüpoteetiline loobumine Nord Stream 2-st ei garanteeri USA vedelgaasi impordi kasvu, väitis Saksamaa LV majandus- ja energeetikaminister Peter Altmaier, edastas RIA Novosti.

"USA otsib müügiturge. Me suhtume sellesse mõistvalt ja oleme valmis hoolitsema selle eest, et see gaas jõuaks hõlpsamini Saksamaani. Kuid käesoleval ajal jääb see märgatavalt kallimaks kui gaas, mida tarnitakse gaasijuhtme kaudu," teatas minister telekanali ARD otsesaates.

Altmaier lisas, et juhul kui USA seab omaenese majandushuvid esiplaanile, peab ta olema valmis selleks, et eurooplased talitavad samaviisi.

Nord Stream 2 ähvardavad Washingtoni sanktsioonid, illustreeriv foto
© Sputnik / Максим Блинов

Saksamaa välisminister "rõõmustas" Baltimaid ja Ukrainat "Vene toruga">>

Agentuur Bloomberg on osundusega USA abivälisministri asetäitja Sandra Oudkirkile varem teatanud, et Nord Stream 2 edasiarendamise korral võib Washington kaaluda seaduse "Sanktsioonidepõhisest vastutegevusest USA Vaenlastele" (Countering America's Adversaries Through Sanctions Act, CAATSA) raames vastumeetmeid. Ta põhjendas USA seisukohta sellega, et gaasijuhtme rajamine tugevdab Euroopa sõltuvust Venemaa gaasist.

Nord Stream 2

Nord Stream 2 projekt näeb ette kahetorulise gaasijuhtme ehitamist läbilaske koguvõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas, mis kulgeb Venemaa rannikult läbi Balti mere Saksamaani. Uus gaasijuhe plaanitakse ehitada Nord Streami kõrvale.

Poola nõuab Euroopa ja Venemaa gaasimiljarditelt 10% või muidu…>>

Projekti operaatorfirma Nord Stream 2 AG on juba saanud gaasijuhtme merealuse osa rajamiseks Saksamaa territoriaalvetes ja selles riigis vastuvõtuterminali ehitamiseks vajalikud ehitusload. Ehitusload on väljastanud ka Soome.

Tagid:
Nord Stream 2, Peter Altmaier, Berliin, Saksamaa, USA

Peamised teemad

 • Anton Tšehhov ja tema abikaasa Olga Knipper

  Tšehhovi tegelastel pole piisavalt kirge, meelekindlust ega leegitsevaid tundeid. Kuid tema proosast tekkivaid judinaid ei tohiks segi ajada autori enese kannatustega.

  19
 • Briti fännid

  Ukraina võimude suhtes valitsev lugupidamatus annab tunnistust ainult Ukraina ametivõimude absoluutsest suutmatusest, nad ei ole autoriteediks isegi suhteliselt väikesele ja väga spetsiifilisele noorterühmale.

  53
 • Tallinna vanalinna päevad

  Tänavuste vanalinnapäevade avaetendus algab 30. mail kell 19 Raekoja platsil kaskadööride retkega ratta seljas Pühavaimu tornist Raekoja torni ja sajandit kolmveerand tunniga läbi keriva lavastusega.

  12