19:58 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Aktsioon ajakirjaniku Kirill Võšinski toetuseks

Aktsioon ajakirjaniku Kirill Võšinski toetuseks

© Sputnik / Евгений Биятов
Välisuudised
lühendatud link
SBU töötajad on tunginud RIA Novosti Ukraina kontorisse (16)
2110

Reedel, 18. mail toimus Ukraina saatkonna juures Moskvas aktsioon RIA Novosti Ukraina ka meediaagentuuri Rossija Segodnja ajakirjanike toetuseks.

TALLINN, 18. mai — Sputnik. Aktsioonidest osavõtjad astusid välja ebaseaduslike vahistamiste ja läbiotsimiste vastu, mis ajakirjanikele Ukrainas on osaks saanud.

Aktsioonis osalesid Meediaagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peadirektor Dmitri Kisseljov.

Ajakirjanduslikus kogukonnas on Ukraina võimude tegevus samuti hukka mõistetud. Nii nimetas Dmitri Kisseljov ajakirjaniku vahistamist lubamatuks ning süüdistusi riigireetmises absurdseteks. Margarita Simonjan omakorda nimetas ajakirjanikku Ukraina võimude pantvangiks.

Võšinski kaasus

Moskva nõuab portaali RIA Novosti Ukraina juhi Kirill Võšinski viivitamatut vabastamist.
Eelnevalt on Hersoni kohus otsustanud võtta portaali juhi kaheks kuuks vahi alla ilma võimaluseta kautsjoni maksmiseks.

Võšinski vahistati Kiievis 15. mai hommikul oma kodu kõrval, ning viidi öösel tapikorras Hersonisse. Ajakirjanikku kahtlustatakse riigireetmises ja isehakanud Donbassi vabariikide toetamises. Teda ähvardab 15 aastat vabadusekaotust.

Mitmetunnised läbiotsimised leidsid aset ka RIA Novosti Kiievi esinduses ja mõnede selle töötajate kodudes. Ülekuulamisele kutsuti seoses selle kaasusega 47 inimest.

Võšinski naine Irina ütles, et tal ei ole vähimatki teavet mehe kinnipidamise tingimustest. Samas on ajakirjanikul probleeme tervisega, ta ei saa hakkama ilma ravimiteta.

"Raske uskuda, et niisugune metsik jaht ajakirjanikele, kes lihtsalt oma tööd teevad, on üldse võimalik, liiatigi Euroopas. Aga nii see on," ütles meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja.

Kisseljov lausus samuti, et sotsiaalvõrgustikes käivitatakse Ukraina võimude tegevuse hukkamõistmiseks teemaviide #ЦеЕвропа.

SBU töötajad on tunginud RIA Novosti Ukraina kontorisse>>

Teema:
SBU töötajad on tunginud RIA Novosti Ukraina kontorisse (16)
Tagid:
RIA Novosti Ukraina, Sputnik, Rossija Segodnja, Kirill Võšinski, Dmitri Kisseljov, Margarita Simonjan, Moskva

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  13
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  35
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  7