11:21 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Välisuudised
lühendatud link
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
25 0 0

Kirill Võšinski abikaasa rääkis, kuidas tema abikaasa kinni peeti ja millistes tingimustes teda vahi peetakse.

TALLINN, 19. mai — Sputnik. Vahistatud Ukraina ajakirjanik Kirill Võšinski ei saa sugulastega suhelda enne suve algust, rääkis tema abikaasa Irina Võšinskaja Kiiev-Moskva videosillas. RIA Novosti Ukraina juht peeti kinni teisipäeval, 15. mail.

Irina Võšinskaja sai oma abikaasa vahistamisest teada juba pärast toimingut. Läbiotsimine nende Kiievi korteris kestis kogu päeva. Irina sõnul pitseeriti ja võeti millegipärast ära abikaasa kaks autot.

Aktsioon ajakirjaniku Kirill Võšinski toetuseks>>

Samal ajal otsiti läbi Kirilli vanemate korter Dnepris (varem Dnepropetrovsk – toim.). Irina üritas Võšinski advokaadi Andrei Domanski abil oma abikaasaga ühendust võtta.

Uurija keeldus seda lubamast põhjuseid selgitamata.

Ajakirjanik võeti kuni 13. juulini vahi alla, mobiiltelefon võeti talt ära.

"Jälgisin kohtuprotsessi kohalike kanalite kaudu. On heameel märkida, et mu abikaasa peab vapralt vastu, ta on tõsine ega lase nina norgu. Kahjuks, nagu advokaat ütleb, pole mul võimalik Kirilliga rääkida ega teda näha. Võin minna Hersoni, kus mu abikaasat vahi alla hoitakse, kuid tema juurde ei luba mind keegi. Advokaat lubas, et ma saan Kirilliga rääkida mai lõpus või juuni alguses," ütles Irina Võšinskaja.

Võšinski abikaasa sõnul on ajakirjanikul terviseprobleemid ja ta vajab arstide järelevalvet. Praegu on talle vajalikud ravimid tagatud. Irina loodab, et lähitulevikus viiakse abikaasa parematesse vahi all pidamise tingimustesse.

RIA Novosti Ukraina pressikeskuses toimuva konverentsi korraldaja Marina Štšerbakova ütles, et samaaegselt Võšinski kinnipidamisega toimus läbiotsimine ka toimetuses.

"Tulin 15. mail kontorisse, kus Ukraina julgeolekuteenistuse SBU töötajad tervitasid mind sõnadega: "Tulime teie juurde läbiotsimisega." Läbiotsimine kestis kella poole kümnest hommikul kuni üheksani õhtul. Tehnika viidi minema ja meil pole millegagi tööd teha. Kõiki ajakirjanikke kuulatakse üle tunnistajatena."

SBU töötajad on tunginud RIA Novosti Ukraina kontorisse>>

Kirill Võšinskit kahtlustatakse riigireetmises ja Donbassi tunnistamata vabariikide toetamises ning advokaatide sõnul põhinevad need süüdistused muuhulgas ka RIA Novosti Ukraina veebisaidil avaldatud artiklitel. Võšinskit ähvardab kuni 15-aastane vangistus.

Võšinski kaasus

Moskva nõuab portaali RIA Novosti Ukraina juhi Kirill Võšinski viivitamatut vabastamist.

Eelnevalt on Hersoni kohus otsustanud võtta portaali juhi kaheks kuuks vahi alla ilma võimaluseta kautsjoni maksmiseks.

Võšinski vahistati Kiievis 15. mai hommikul oma kodu kõrval, ning viidi öösel tapikorras Hersonisse. Ajakirjanikku kahtlustatakse riigireetmises ja isehakanud Donbassi vabariikide toetamises.

Mitmetunnised läbiotsimised leidsid aset ka RIA Novosti Kiievi esinduses ja mõnede selle töötajate kodudes. Ülekuulamisele kutsuti seoses selle kaasusega 47 inimest.

"Raske uskuda, et niisugune metsik jaht ajakirjanikele, kes lihtsalt oma tööd teevad, on üldse võimalik, liiatigi Euroopas. Aga nii see on," ütles meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Dmitri Kisseljov.

Kisseljov lausus samuti, et sotsiaalvõrgustikes käivitatakse Ukraina võimude tegevuse hukkamõistmiseks teemaviide #ЦеЕвропа.

Teema:
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
Tagid:
RIA Novosti Ukraina, Kirill Võšinski, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad