08:23 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Välisuudised
lühendatud link
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
9551

Venemaa prankerid Vladimir Kuznetsov (Vovan) ja Aleksei Stoljarov (Lexus) helistasid Ameerika ajakirjanik Tom Roganile, kes oma artiklis kutsus üles Krimmi silda puruks pommitama.

TALLINN. 19. mai — Sputnik. Nad tutvustasid end Ukraina välisminister Pavel Klimkinina. RIA Novosti käsutuses on vestluse täisversioon, edastab RIA Novosti.

Rogan: Hallo!

Lexus ja Vovan: Jah, Ukraina välisminister Pavel Klimkin siinpool. Kes räägib?

Rogan: Tom Rogan. Kuidas läheb, härra minister?

Lexus ja Vovan: Ah Tom Rogan. Tere päevast. Hästi. Kuidas teil?

Rogan: Kõik on korras. Tänan küsimast!

Lexus ja Vovan: Lubage mul tänada teid ja teie toimetust suurepärase artikli eest, see meeldis meie inimestele väga.

Rogan: Mul on hea meel.

Lexus ja Vovan: [Naerab] Jah, muidugi. Meie presidendi, hr Poroshenko nimel, lubage mul tänada teid meie riigi territoriaalse terviklikkuse toetamise eest. Jah, kõige olulisem on see, et õnnestus kahjustada Venemaa presidendi ja teiste Venemaa ametivõimude esindajaid.

Rogan: Jah, teate, ma arvasin, et seda tuli öelda. Ma saatsin just ära oma artikli täienduse. Mul on hea meel neid sõnu kuulda, ja loomulikult ei olda Kremlis minu artikli üle eriti õnnelikud, kuid kui su tegevus põhjustab Kremlis pahameelt, tähendab see, et ajad õiget asja. Nii et see on hea ja õige.

Krimmi sild
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Lexus ja Vovan: [Naerab] Jah, nõus. Sellepärast nad algatasidki selle fabritseeritud kriminaalasja.

Rogan: Jah, ja teate, see on ka kõik, mida nad teha suudavad, kuid on inimesi — ja te teate seda hästi – kes on korda saatnud palju hullemaid asju. See ei lähe mulle korda. Olen teile tänulik, et leidsite aega mulle helistada. Loodan, et kui satute Washingtoni, astute ka Washington Examineri toimetusest läbi. Toimetaja ütles, et Venemaa alustas eeluurimiseelset kontrolli ja andis mulle korralduse pöörduda teie poole selle palvega, kui te järgmine kord Washingtonis olete.

Lexus ja Vovan: Hästi. Pole probleemi. Muidugi. Loodan, et ka teie toimetuse inimesed toetavad teid ja te ei tunne oma seisukoha pärast mingit survet.

Rogan: Loomulikult toetavad. See on väga hea.

Lexus ja Vovan: Nii et te ei tunne survet Washingtoni võimudelt ega mujalt?

Rogan: Ei, ainult Twitterist.

Lexus ja Vovan: [naerab]

Rogan: Jah.

Lexus ja Vovan: Suurepärane. Kinnitan, et oleme valmis pakkuma teile Venemaal õigusabi.

Rogan: Tänan! Tänan teid väga!

Lexus ja Vovan:Ja me toetame teid igati, samuti võtame enda peale kõik teie kriminaalmenetluse kulud Venemaal.

Rogan: See on väga lahke teist.

Lexus ja Vovan: Meil on palju kogemusi. Kas te teate Savtšenko juhtumit? [Naerab]

Rogan: Jah.

Lexus ja Vovan: Savtšenko kriminaalasja. Meie juristid töötavad Hollandis ja paljudes teistes riikides. Oleme valmis võimaldama teile kõige kuulsamaid ja edukamaid advokaate, Mark Feiginit, näiteks, kellel on palju edukalt lahendatud juhtumeid ja Vene võimud kardavad teda nagu tuld.

Rogan: Õige. Väga hea. Loodan, et seda ei lähe tarvis. Aga kui see vajadus tekib, siis ma tean, et saan teie poole pöörduda.

Lexus ja Vovan: Arvan, et need kohtuasjad lähevad hästi ja me saame rääkida nendest maailmale, teistele riikidele. Lõppude lõpuks on see ju kõigest spektaakel.

Rogan: Õige.

Lexus ja Vovan: See advokaat on režiimi paljastaja. Lubage mul väljendada ka oma isiklikku arvamust. Ma ei räägi praegu ministri, vaid Ukraina kodanikuna, kes ei ole ükskõikne oma riigi saatuse suhtes. Ma olen täiesti teiega nõus: meil on moraalne õigus seda silda pommitada.

Rogan: Jah. Jah, see on täiesti õige. See on naeruväärne ja tobe. Ja neile ei meeldi, kui neile esitatakse fakte, millega nad ei suuda leppida. Ma ei taha kasutada vestluses Ukraina välisministriga vandesõnu, kuid usun, et meil on selles küsimuses ühine seisukoht.

Lexus ja Vovan: Te ilmselt teate, kuidas me 2015. aastal toimisime – me lasime õhku kõrgepingeliinid Krimmis ja põhjustasime seal ulatuslikke voolukatkestusi. Olin rabanud nende reaktsioonist juhtumile.

Rogan: Ahah. See on vargus.

Lexus ja Vovan: Nüüd sõltuvad nad täielikult Venemaast, kuid see ei tähenda, et nende infrastruktuur ei kuuluks meile.

Rogan: See on õige. Ma ei tea, mind huvitab väga, kas te saate selle tagasi. Mul on hea meel näha Ukraina ja USA suhete tugevnemist, mida president Trump igati toetab. Loodan, et need suhted süvenevad veelgi. Ma kajastan kindlasti seda küsimust ka edaspidi. Loodan, et järgmisel korral võime Washingtonis ühe õlle teha.

Lexus ja Vovan: Jah, muidugi. Ma arvan, et olen Washingtonis kahe kuu pärast.

Rogan: Tore on.

Lexus ja Vovan: Ma annan tele teada, kui ma saabun ja võime silmast silma vestelda. Ma mõistan ja loodan, et nõustute, et me peame looma uue rahva, kus Venemaa agressioonil, kohutaval agressioonil, ei saa olema kohta, eriti nende kultuuril, lauludel ega Georgi lindil.

Rogan: Jah, jah, jah. See on naeruväärne. Mida nad ometi teevad? Nad püüavad hirmutada ja varastada. Neil on lihtsalt vaja tüli norida. [Arusaamatu] oma valitsusega, ja loodan, et saame seda tööd jätkata. Ja mõne aja pärast saavad inimesed neile vastata.

Lexus ja Vovan: Jah, jah. Ma nõustun teiega. Ja mul on väga hea meel kutsuda teid Kiievisse. Ma tean, et meie presidendil on teile üllatus.

Rogan: Tore. See on suurepärane. Ma teatan sellest juhtkonnale.

Lexus ja Vovan: Jah. Meie president hindab teie artiklit väga kõrgelt, eriti seda lärmi, mille see Vene meedias tekitas.

Rogan: [Naerab] Olgu, mul on hea meel. See oli suurepärane. Mu isa töötab USA riigidepartemangus, mu ema on inglanna, sellepärast on mul selline aktsent, kuid mu isa töötas USA riigidepartemangus. Seepärast ootan kannatamatult võimalust öelda talle, et rääkisin teiega. Tal saab selle üle olema hea meel.

Lexus ja Vovan: Kas teie isa töötab riigidepartemangus?

Rogan: Jah. USA riigidepartemangus. Suurepärane. Seepärast meeldivad talle teie sõnad kindlasti. Ta saatis mulle SMS-i: "Peksa neid venelasi bambuskepiga kõhtu". See fraas oli populaarne Teise maailmasõja ajal. (Ameerika idioom: "Paneme venelastele vastu tatti."). Ta viskas nalja, kuid ainult osaliselt.

Lexus ja Vovan: Hästi. See on suurepärane. Ma ei näita kõiki oma kaarte, kuid pean küsima üht asja, kui tohib.

Rogan: Olge lahke.

Lexus ja Vovan: Kas olete nõus vastu võtma meie ajakirjandusauhinda meie riigi austusavaldusena?

Rogan: Oleksin selle üle rõõmus. See on teist väga lahke. Tänan teid!

Lexus ja Vovan: see oleks meie meediale märgilise tähendusega. Tahtsin lihtsalt öelda, et Ukraina president hindas väga kogu seda kõmu, mis sellest Venemaa meedias tõusis.

Rogan: Tore. See on hea. Tänan, härra minister, see on teist väga lahke.

Lexus ja Vovan: Hästi. Tahaksin küsida veel ühe küsimuse. Ka te teate, et täna vahistasime me Kiievis Venemaa ajakirjaniku.

Rogan: Ei, ma ei tea sellest midagi. Hästi. Mis juhtus?

Lexus ja Vovan: tema nimi on Võšinski. Nüüd sattusime me erinevate organisatsioonide surve alla, kes süüdistavad meid sõnavabaduse rikkumises. Ta töötas Venemaa valitsuse heaks, oli ajakirjanik. Kuid me teame, et see ajakirjanik valgustas Putini tegevust ja tast võiks meile kasu olla. Teda saab kasutada teiste poliitiliste vangide vahetamiseks.

Rogan: Hästi, arusaadav. Llugesin sellest praegu. Võšinski, kas see on tema? Spioon?

Lexus ja Vovan: Jah. Võšinski. Te võite selle kohta ajakirjandusest lugeda. Oleksime tänulikud teie kui ajakirjaniku ja teie kolleegide toetuse eest selles küsimuses. See on meie jaoks oluline.

Rogan: Hästi. Ma ütlen edasi. Teeme ära.

Lexus ja Vovan: Jah. Nagu te teate, töötas ta Putini heaks. Ta üritas õhutada sõda meie territooriumil, nagu USA-s Russia Today.

Rogan: Jah, valimistesse sekkumine.

Lexus ja Vovan: Usun, et see otsus on õige ja aitab seda peatada.

Rogan: Õige. Osutada vastupanu. Nii teemegi. Hästi.

Lexus ja Vovan: Minu arvates on meil täielik moraalne õigus seda teha.

Rogan: Jah, see on õige. Täiesti õige.

Lexus ja Vovan: Lisaks tahaksin paluda teil kirjutada samasugune artikkel sellest, kuidas pommitada ka teisi Krimmis asuvaid objekte. [Naerab]

Rogan: Olgu pealegi. Mu ema ei pruugi seda hinnata, kuid ma pean seda meeles.

Lexus ja Vovan: [Naerab] Äge. Suurepärane. Tänan teid kulutatud aja eest. Homme teatan presidendile, et vestlesin teiega.

Rogan: Tänan teid väga, härra minister! Teie võetud kõne oli väga meeldiv žest. Ma tean, et teil on väga tihe päevakava.

Lexus ja Vovan: Hästi. Jah. Mis te arvate, mis võiks olla parim koht järgmiseks pommitamiseks?

Rogan: Ma arvan, et te teate seda paremini kui mina, aga usun, et nende suurtükiväeüksused kagus.

Lexus ja Vovan: [Naerab] Olgu, teeme nii. Head päeva.

Rogan: Samad sõnad.

Lexus ja Vovan: Tänan! Nägemiseni!

Rogan: Nägemist!

Teema:
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
Tagid:
sild, Vovan, Lexus, pranker, Tom Rogan, USA, Krimm, Venemaa

Peamised teemad