20:34 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
4210

Kremlimeelse propagandaga võitlemise õhinas oleks peaaegu vastu võetud seadus, mis elanikke ka "õigest" – kremlivastasest propagandast oleks vabastanud.

Pjotr Malejev, raadio Sputnik

Lätis jätkavad head inimesed üleskääritud käistega rasket võitlust neetud vene propagandaga. Sellest hirmsast tõvest ei ole võimalik vaid usu, armastuse ja ravimite abil üle saada. Vaja on keerukaid hübriidseid seadusi.

Lätimaa Vene Liidu juhi ülekuulamine kaitsepolitseis: küsimused ja vastused >>

Käib hoolikalt kontrollitud, peenhäälestatud punktuaalne täppistöö. Kuna tööjaotus on tõusnud enneolematutesse kõrgustesse, kirjutavad ühed seadusparandusi, teised loevad kirjapandut, kolmandad teevad loetust järeldusi ja neljandad langetavad otsuseid.

Kõigil on tegemist, kõik on protsessi kaasatud. Sellises moodsas antibürokraatlikus ehitises tekib paraku aeg-ajalt tõrkeid. Neljandad ei mõista üldse esimeste tehtavat tööd, esimesed aga ei saa aru, mida viimased neilt tahavad.

Püstitatakse ülesanne – Vene propaganda mõju on vaja vähendada. Kus see propaganda end varjab? Kindlasti seal, kus on vene keel. Internetti on raske sulgeda, telesaateid saab aga piirata küll. Tähendab – on vaja vähendada venekeelsete saadete hulka.

Kirjutada seadusse "Piirata venekeelset" ei tohi – ilmneb hulgaliselt nüansse. Seepärast tuleb kasutada teistsugust, sõbralikumatele inimsuhetele tuginevat väljendusviisi. Esimestele poistele anti ülesanne kätte ja nad kirjutasid.

Riigiduuma tegi ettepaneku kehtestada sanktsioonid Läti vastu >>

Televisiooniteenuste põhipakettides peab nüüdsest 90% sisust olema Euroopa Liidu keeltes. Keegi ei keela vene keelt, aga nii kukkus välja, ta pole lihtsalt lubatud. Teised lugesid läbi – kõlab vägagi hästi – ja andsid kolmandatele edasi.

Kolmandad pöördusid spetsialistide poole – kas kõik vastab ootustele? Aga neljandad naeratavad vastuseks kurvalt. Oleksite võinud ikka enne meilt küsida. Saage aru, see mida te kooku kirjutasite, ei piira kuidagi propagandat. Võta näiteks kohalik telekanal, mis Kremli saateid edastab.

Seal on ju kõik Läti keelde tõlgitud. Abi ei mingit! Aga RT on ju meil hoopis ingliskeelne. Räägitakse – on 20 kanalit, seega venekeelseid võib jätta 2. Aga jäetakse just need kaks, mida kõik vaatavad. Aga vaatavad kõik just sedasama Kremli propagandat.

Midagi peab ju venekeelseist välja viskama, on mitteeksperdid nõutud. Võib küll! Poliitkorrektsed kanalid, kus hommikust õhtuni Kremlit kirutakse. Nad on liigitatud kõrgkvaliteetse antipropaganda alla, mistõttu keegi neid ei vaata.

Kuid on ka positiivne külg – kui me nad sulgeme, ei teki kellelgi enesetapumõtteid. Lapsed ei hakka nutma. On kahtlus, et venelased ei pane toimunut isegi tähele.

Kolmandad neljandatele. Nii ja naa. Venekeelsete saadete mahtu võib piirata küll, propagandat aga kuidagi mitte. Seda üritades sooritame antipropagandale kuklalasu.

Zahharova nimetas Läti välisministrit "libauudiste agregaatoriks" >>

Neljandad heitsid kuuldule pilgu ja andsid uue korralduse – kirjutage kõik uuesti! Mõnes kohas rangemalt, teisal keerukamalt, kolmandas hübriidsemalt. Vesi valage välja, aga laps jäägu alles! Peenhäälestatud täppistöö jätkub täistuuridel. Kõik on järgneva seeria loomisega ametis.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
seadusemuudatus, meedialahingud, vene keel, meedia, propaganda, russofoobia, RT, Läti, Venemaa

Peamised teemad