18:33 22. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Välisuudised
lühendatud link
2210

Venemaa Riigiduuma võttis vastu seaduse "USA ja teiste välisriikide ebasõbralikele meetmetele vastumeetmete kohta". Seadus jõustub selle ametliku avaldamise kuupäevast.

TALLINN, 23. mai — Sputnik. Eelnõu autoriteks on Riigiduuma esimees Vjatšeslav Volodin ja fraktsioonide juhid. Seda ideed toetas enamus saadikuid. Kõik lugemised toimusid maikuus, teatab RIA Novosti.

Dokument võimaldab meil kehtestada vastumeetmeid USA ja teiste riikide ebasõbralikele piirangutele. Meetmeid saab rakendada nende riikide ning nende jurisdiktsiooni all olevate organisatsioonide, samuti ametnike ja kodanike vastu.

Venemaa Föderatsiooninõukogu esimees Valentina Matvijenko
© Фото : предоставлено пресс-службой Совета Федерации

Venevastased sanktsioonid osutusid läänevastaseks>>

Seadus lubab lõpetada või peatada rahvusvahelist koostööd teatud valdkondades, keelata toodete ja toorainete importi või eksporti, samuti osalemist riigihangetes või riigi- ja munitsipaalvara erastamises.

Mis seaduse menetlemise käigus muutus

Esialgses versioonis anti valitsusele õigus rakendada 16 vastumeedet. Teisel lugemisel jäi nendest alles kuus. Samas võimaldab seaduseelnõu kehtestada teisi piiranguid "vastavalt presidendi otsusele, et oleks võimalik kiiresti reageerida muutuvale olukorrale".

Põhja-Ameerika umbtänav: Riigiduuma soovitas muuta USA saatkonna aadressi>>

Lisaks on seadusest välja jäetud norm, mille kohaselt võisid vastumeetmete alla sattuda peaaegu kõik Venemaa välisosalusega ettevõtted ja pangad. Teisel lugemisel jäeti dokumendist välja ka viide konkreetsetele majandusharudele, kaupadele ja teenustele. Vastumeetmed ei laiene olulistele kaupadele, sealhulgas ravimitele.

Venemaa vastased sanktsioonid ja riikide kaubavahetus
© RIA novosti, Infographics
Venemaa vastased sanktsioonid ja riikide kaubavahetus
Tagid:
vastumeetmed, sanktsioonid, Riigiduuma, Venemaa

Peamised teemad