13:20 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
13020

Samal ajal, kui USA merejalavägi tahab oma jalaväge relvastada Heckler & Kochi M27 automaatvintpüssiga, hakkasid Venemaa merejalaväelaste relvastusse saabuma uued automaadid.

Kyle Rempe, Inosmi viitega väljaandele Defense News

AK-12 ja AK-15, milles kasutatakse vastavalt 5,45 × 39 ja 7,62 × 39 padrunit. "Otsus AK-12 ja AK-15 kohta on tehtud. Need relvad on ette nähtud maaväe- ja õhudessantväeüksustele, samuti merejalaväele," rõhutatakse Kalašnikovi kontserni pressiosakonna avalduses, mille edastas Venemaa uudisteagentuur TASS.

Venemaa sõjaväel olid mõned tõrked uute AK automaatide relvastusse võtmisega ja teateid selle edasilükkamisest avaldati üsna varsti pärast nende tarnete väljakuulutamist. Kuid seekord midagi sellist ilmselt ei juhtu.

Moskvas avati ausammas Mihhail Kalašnikovile >>

Kalašnikovi uued automaadimudelid valiti välja pärast 2017. aastal toimunud testkatsetusi, ütles ta intervjuus agentuurile TASS Kalašnikovi kontserni peadirektor Aleksei Krivorutško. Tema sõnul on see kuulus automaaditootja käesoleval aastal valmis alustama uute mudelite seeriatootmist.

Neli aastat tagasi suri vene relvakonstruktor Mihhail Kalašnikov
© Sputnik / Илья Питалев

Kalašnikovi kontserni uued automaadid ühendavad endas kuulsa ja lahingutingimustes korduvalt tõestamist leidnud töökindluse ja kaasaegse ergonoomika, suurema tabamistiheduse ja võime kasutada kõiki kaasaegseid lisatarvikud, alates kollimaator-punatäppsihikust kuni öise vaatlusseadme, granaadiheitja, esikäepideme, infrapuna- ja lasersihiku, valgustite, summutini ja nii edasi," rõhutatakse Kalašnikovi kontserni pressiteates.

Automaatidel AK-12 ja AK-15 on palju ühiseid osi ja sõlmi, vaatamata sellele, et nendes kasutatakse erinevat laskemoona. Mõlema automaadi lähivõitluseks mõeldud kompaktsed versioonid antakse Venemaa erivägede käsutusse, "samuti enesekaitserelvadeks raskerelvade ja erinevate sõjaväesõidukite meeskondadele," märgitakse pressiteates.

Siin on nende automaatide mõned tehnilised andmed: kaliiber: 5.5 × 39 (AK-12) või 7.62 × 39 (AK-15); pikkus: 880 — 940 mm; pikkus kokkupandud kabaga: 690 mm; raua pikkus: 400 mm; kaal (tühja salvega) 3,5 kg; salv: 30 padrunit.

Uued AK automaatide mudelid kuuluvad Venemaa individuaalvarustuse programmi "Ratnik", mille käigus püütakse ühendada tuleviku jalaväe individuaalvarustus ühtsesse süsteemi. Moderniseeritakse individuaalsed soomuskaitseelemendid, kiivrile kinnitatav soojuskaamera ja öise nägemise seadmed, samuti võetakse kasutusele uued kõrvaklapid.

Kaitseülikonnas naissõjaväelane läks läbi plahvatuste ja leekide >>

Kuigi kõik "Ratnik" varustuse elemendid pole veel valmis, on mõned neist juba läbinud katsetused lahingutingimustes Süüria kodusõjas, ütles Täppismasinaehituse Keskuurimisinstituudi peadirektor Dmitri Semizorov.

"Võib-olla te teate, et" "Ratnikut" kasutati Süürias, kus see lahinguvarustus tõestas oma efektiivsust lahingoperatsioonides," märkis Semizorov mullusel kaitsetööstuse esindajate kohtumisel Moskvas. "Kinnitan, et kordagi ei läbinud lask uue lahinguvarustuse kaitseelementi."

On huvitav märkida, et Bloombergi andmetel moodustasid enne 2014. aasta juulis USA välisministeeriumi poolt mitmetele Venemaa ettevõtetele sanktsioonide kehtestamist Ameerika Ühendriigid Kalašnikovi grupi tsiviilrelvade eksporditurust 90%.

Ameerika Ühendriikides asuv Kalašnikov USA on Venemaa firma analoog, mis müüb oma 30 edasimüüja kaudu relvi kogu Ameerikas. Et sanktsioonidest kõrvale hiilida, katkestas Ameerika Kalašnikov sidemed oma Vene kodumaaga ja Bloombergi andmetel müüb ta ainult oma mudeleid, mille kõik koostisosad on toodetud Ameerika Ühendriikides.

Venemaa püstoleid luuakse vaid julmade ja veriste sõdade pidamiseks >>

Kuid märtsis avaldatud Bloombergi artiklis arutleti "tihedalt läbi põimunud riiulifirmade" võrgustiku üle, mis väidetavalt ühendab ettevõtet Kalašnikov USA Venemaa kõrgete riigiametnikega.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Relvastus (196)
Tagid:
automaat, relvastus, AK-15, AK-12, merevägi, Välisministeerium, sõjavägi, USA, Venemaa

Peamised teemad