11:41 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Välisuudised
lühendatud link
Peterburi rahvusvaheline majandusfoorum 2018 (9)
6012

Pariis tunnistab Venemaa püüdlusi jõuda rahvusvahelisel areenil juhtpositsioonile, kuid liidriroll tähendab ka suuremat vastutust, ütles Prantsusmaa president Emmanuel Macron.

TALLINN, 25. mai — Sputnik. Sellise avalduse tegi ta pressikonverentsil pärast läbirääkimisi oma Venemaa kolleegi Vladimir Putiniga Peterburis, kuhu ta saabus osalema Peterburi Rahvusvahelises Majandusfoorumis, teatab RIA Novosti.

Macron peab Putinit tugevaks meheks ja presidendiks >>

"See taasomandatud tugeva liidri roll paneb riigile ka uue vastutuse ja ma olen täiesti teadlik Venemaa asendamatusest mõnes rahvusvahelises küsimuses," ütles Prantsusmaa liider, rõhutades, et püüdlus liidrirollile kohustab Moskvat arvestama ka teiste suveräänsete riikide huvidega.

Venemaa ja Prantsusmaa võiksid välja töötada ühised lähenemisviisid rahvusvahelistes suhetes, ütles Emmanuel Macron. Tema arvates saab seda teha mitmepoolses koostöös, mis vastab mõlema riigi huvidele. "Ma usun, et see tegur võib meid lähendada," ütles ta.

Prantsuse president ei välistanud, et tema järgmine visiit Venemaale võib toimuda juba üsna pea.

"Loodan tulla teie juurde kaasa elama meie jalgpallimeeskonnale. Ma ei pruugi siia jõuda maailmameistrivõistluste alguseks, kuid kui Prantsusmaa meeskond jõuab (maailmameistrivõistluste turniiri — toim.) finaali, siis ma tulen siia rõõmuga," kinnitas Macron.

Macron, "isuäratavad naised" ja nõiduslikud tammepuud >>

Venemaa president Vladimir Putin kohtus 18. mail Sotšis teise Euroopa juhtiva riigi, Saksamaa liidukantsler Angela Merkeliga. Riigijuhid arutasid mitmeid küsimusi, eelkõige Süüria konflikti, olukorda Ukrainas, USA väljaastumist Iraaniga sõlmitud tuumaenergiaalastest leppest ning mitmeid majandusprojekte, sealhulgas Nord Stream-2.

Teema:
Peterburi rahvusvaheline majandusfoorum 2018 (9)
Tagid:
majandus, poliitika, majandusfoorum, Vladimir Putin, Emmanuel Macron, Peterburi, Prantsusmaa, Venemaa

Peamised teemad